Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Gyümölcstől piros folt?

Gyümölcstől piros folt?

Figyelt kérdés
6 és fél hónapos babám kb. egy hónapja kap gyümölcsöt és főzeléket. Azt vettük észre rajta, hogy a legtöbb gyümölcstől (alma, őszibarack, körte)a jobb halántékán megjelenik egy piros folt, viszont a banántól nem. Volt már nektek is ilyen? Gyerekorvos szerint előfordul, de konkrét választ nem kaptam. Szerintetek mi ez?

2014. máj. 18. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a barack. fiamnak is ez volt/van.most 3 éves és allergiàs reakciót okoz az őszi/ sima barack nála.
2014. máj. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen a barack az okozója...Több gyermekes.
2014. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A banánnál sem árt az óvatosság. Minálunk az állatkertben a majmoknak letíltották, mivel sok mérgező anyagot tartalmazott és amajmok megbetegedtek.

Az allergiát pedig egy alternatív doktor simán ki tud vizsgálni.

2014. máj. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat első két válaszadó....de sajnos minden gyümölcstől előjön a folt nem csak a baracktól, hanem az almától is :(:(:(hol erősebben, hol halványabban..és mindig csak a jobb halántékon....

Harmadik válaszadó Neked is köszönöm, persze nem viszem túlzásba, de valamilyen gyümölcsöt meg azért ennie kell...de sokszor nem kap...

2014. máj. 18. 21:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerekemet az alma és minden alma tartalmú étel kicsapta. Szeme alatt főleg, megduzzadt. Aztán szépen elmúlt, már nincs ilyen gond.
2014. máj. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is kivörösödött szinte minden gyümölcstől. Az almától, a baracktól, a csonthéjasoktól. Bogyósokat a kora miatt nem kapott. Nagyon sokáig csak a banánt, a sárgadinnyét és a körtét tudta megenni. Foltokban kipirosodott és megdagadt az arca a szeme körül, a szilvától még a könnye is ömlött. A mi dokink sem tudott okosat mondani, csak annyit, hogy ahogy erősödik az immunrendszere, úgy elmúlhatnak az allergiák. Időnként újra próbálgattam a gyümiket, a barackot hamar bírta, az almát csak kb 12-14 hónapos kora körül, de most meg nem eszi meg, csak ha mással keverem, mivel nem szokta meg az ízét. Csonthéjasokat még nem próbáltam, majd ha itt a szezonja, azok lesznek a követezők a listán. Epret, áfonyát már kapott idén, azokkal semmi gond nem volt.
2014. máj. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Azért jó hallani, hogy nem én bolondultam meg, amikor arra gyanakodtam, hogy a lányom allergiás az almára, mert mikor valahol megemlítettem, kb mindenki meredt szemekkel nézett rám, biztos bolond vagyok. Ezek szerint nem :)
2014. máj. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem akarok okoskodni, de nem lehet hogy a gyümölcsökben lévő permetszerekre érzékeny? Mert ugye még a bébi kajákban is sokszor túl magas a különböző permetszerekre vegyszerek szintje. Esetleg bioval próbálkoztakok?
2014. máj. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6-os én is megnyugodtam egy kicsit, hogy nem csak én vagyok így :)

7-es, igen, próbáltuk, a körte bio volt...kb. a 6. kanál után már ott volt a piros folt a halántékon... :(

2014. máj. 19. 21:02
 10/10 A kérdező kommentje:
5-ös válaszadó, köszönöm, remélem nekünk is majd így elmúlik :)
2014. máj. 19. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!