Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Piros, száraz folt a babám...

Piros, száraz folt a babám arcán mi lehet?

Figyelt kérdés
Vagy száraz a bőre, vagy ekcéma, egyelőre ennyi ötletem van. Csak az egyik arcán olyan, a másik csak néha, de akkor is csak kicsi foltban, soha nem olyxan nagyban mint a másaikon. A másik a fél arcát beborítja szinte. Ha bekenem neki ezt a nagy száraz foltot gyógyszertári csukamájolajos kenőccsel (ezt használom most a fenekére), kb 10-15 perc után már nem piros. Akkor elvileg ekcéma kilőve, vagy nem? Sehol máshol a testén nincs ilyen folt, csak az arcán. Ja, és majdnem 4 hónapos a babám, és csak tápszeres. Szerintetek mi lehet ez nála? Vagy volt már valaki babájának hasonló esetleg? Köszönöm.
2013. nov. 28. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet a hidegtől jön elő,nálunk az ekcéma jön ki ilyenkor,de nem feltétlen az egész testén.Van,hogy csak egy bizonyos helyen.Most pl a homlokán,de az a hidegtől van:)

Sanatopic krémet használok rá.

2013. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha ekcéma lenne, akkor nem múlna el a pirosság pár perc alatt a kenőcstől. Vagy tévedek?
2013. nov. 28. 15:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a hideg kicsípte a kis pofiját. Nem tudom,hogy miért csak az egyik felén,de én erre tippelek.
2013. nov. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így féloldalasan nem tudom mi lehet, az én babámnak mindkét oldalon van, ha a hideg kicsípte. Most lesz 16 hónapos. Tavaly is és most is az Avéne baba arckrémét használom rá, egy-két éjszaka alatt elmúlik tőle. Amíg nem pirosodik be újra addig nem kenem, akármilyen hiperszuper adalékanyag mentes, nem akarom rendszeresen használni.

Külföldön élek, nem tudom van-e ez a krém Magyarországon.

Milyen tápszert eszik? Az én babám augusztusi, az első hetekben nem volt elég tejem és Humanát is kapott mellé, akkor tejkiütéses volt az arca (de nem száraz piros) és amikor 5 hetesen el tudtam hagyni a tápszert megszűnt. Aztán 4 hónaposan lett újra tápszeres de mást evett és attól sose pattogott ki. A hideg okozta szárazságot gyönyörűen kezeli az Avéne babakrém. A Chicco Cold cream viszont nem jött be, azt vettem tavaly az Avéne előtt.

2013. nov. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Off: erre én is kiváncsi lennék mert az én fiamnak is csak az arca egyik fele piros, száraz foltos, meg az állán van egy másik ilyen kisebb folt, meg a jobb szemhéján, de nem a hidegtől van mert most voltunk sétálni és eltűnt a folt. mosószerre (Tomi baby) nem hiszem hogy allergiás lenne mert akkor az már 1-2 hetesen kijött volna. Milumil laktózmentest és anyatejet kap. pár napja jött ki rajta, és fogalmam sincs mi az, de biztos nem tejkiütés mert az teljesen más
2013. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SzCJudit ***** válasza:
Kisfiamnak 3 hónaposan jött ki (most 5 hónapos) ugyanígy az egyik arcán. Neki sajnos nem múlt el attól ha bekentem, ezért elvittük bőrgyógyászhoz. Sajnos ekcéma. Kapott kenőcsöt ami 2-3 nap alatt elmúlasztotta. Azóta olivás szappannal fürdetem és shea vajjal kenem a bőrét és így szépen kordában tartható. Elhagytam az öblítőt mosásnál és baby dreftel mosok, mert apró kiütései is voltak testszerte.
2013. nov. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
tegnap előtt 16:44-es vagyok. tegnap kipróbáltam a bepanthent, kezd elmúlni a folt. bár lehet csak átmeneti megoldás lesz. jövőhéten amúgy is menni kell vele orvoshoz, akkor kérek beutalót bőrgyógyászhoz, hogy ekcéma e vagy sem. nekünk ugye a jobb arcán és az álla jobb oldalán van ilyen folt, és a mellkasa tetejéig apró pici kiütései vannak körbe a nyakán. vagy allergia vagy tényleg ekcéma de most egyelőre a bepanthen jó rá
2013. nov. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!