Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért változtatták meg a...

Miért változtatták meg a tejpépeken a korhatárokat?

Figyelt kérdés
Amikor 2011ben a nagyobbik gyermekkel kezdtük a hozzátáplálást, akkor a legtöbb tejpép már 4 hónapos kortól adható volt. Most döbbenen látom, hogy minimum 6 hónaposan adhatóak. Miért? A glutén bevezetését a 7 gabonás péppel terveztem, mint régen, de most 6 hósan adható. És a babakekszek is. Mitől ez a változás? Persze nem 4 hósan kezdjük most sem, inkább 5-5, 5 hósan, de azért érdekelne az ok.

2014. jún. 4. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is 2011-ben szültem a lányomat, de úgy emlékszem már akkor 6hó+-ak voltak a tejpépek.Csak a Milumil rizspépet lehet lehetett már akkor is 4 hónaptól adni..volt abból is tejpép, de azt megszüntették.
2014. jún. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 2010 ben szültem, de a 7 gabonás pép már akkor is 6 hótól volt adható, 4 hós volt a HA rizspép.
2014. jún. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Pedig anno 2011-ben én még rengeteg Milumil-est vettem 6-8 hónapos korában, amire mind 4 hós volt írva. És nem csak simák voltak, hanem ízesítettek is. Mindegy, csak kíváncsi voltam. :) Köszi a válaszokat! :)
2014. jún. 4. 19:35
 4/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
Akkor itt teljes a kavarodás. Én 2009-ben szültem először, akkor a glutént 6 hónapos kortól ajánlották. Ezt én babakeksszel oldottam meg, aztán tejbegrízekkel, mivel előtte anyatejes volt a lányom, nem tejpépeztünk. Most az ikreimnél meghökkenve hallgattam a védőnőt, hogy 4 hónapos kortól ajánlott bevezetni a glutént. Mi az, hogy glutént, én még úgy általában a hozzátáplálást sem akarom bevezetni? Most 5 hónaposak, és végülis én is gabonapépet adok nekik, csak éppen pár kanállal naponta "tesztjelleggel". Én azt hiszem, BEBA márkájút vettem, és annak a dobozán éppenséggel 4 hónap szerepel, és nem találtam rajt, hogy gluténmentes lenne.
2014. jún. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem meg már 4 hónaposan ajánlotta a védőnő 2011-ben is a glutén bevezetését. Akkor utána olvastam, ezért kezdtem 5,5 hósan a hozzátáplálást, mert nem akartam rosszat a gyereknek, így lett az "arany középút". Most is így tervezem. Csak még úgy emlékeztem a babakekszek is 4 hónapos korra voltak jelölve, de lehet 6 volt. Mert akkor én azt kevertem almával. De azóta is sok új tanulmány jött ki ezzel kapcsolatban, szóval nem egyszerű. :) De úgy csinálom majd, ahogy egyszer már bevált. ;)
2014. jún. 6. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!