Miért nem eszi meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kislányom 6 hónapos, és szilárd ételből pár kanál után nem kell neki több. Próbáltam almát, barackot, sütőtököt, de nem kell neki. 2 hónapja próbálkozunk! Szerintetek miért van ez?
2014. jún. 12. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem nincs rá különösebb magyarázat. ilyen kis lényt kaptál. légy vele türelmes. az érettségi banketten már tuti rendesen fog enni :D


csak példa: az én 10 hónaposom eszik rendesen szilárd ételből, de csak napi 2x (akkor sokat) és plusz 3 tápszeres étkezésnek meg kell mellette lennie, különben palotaforradalom van... a könyvek szerint a gyerekeknek ebben a korban már elég reggel és este tápszert kapniuk. úgy látszik, az én fiam nem olvasta a szakirodalmat :)

2014. jún. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem érett még a hozzátáplálásra ezek szerint.

Próbálkoztál házikoszttal, friss gyümölccsel, bébiétellel is? Eléggé leturmixolod? Az én fiam csak azt ette meg, ami még szűrőn is át volt nyomva :)


Ráértek még, ne idegeskedj :)

2014. jún. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, már mindenhogy megpróbáltam, már másik kanalat is vettem hátha az nem tetszik neki! :) De a száját sem nyitja ahogy megy a kanál! :S
2014. jún. 12. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:
És ekkor kivette a 10 éves lányom a kezemből a kanalat, majd mindet megetette a tesójával. Nem tudom hogy csinálta, de nálunk az volt az áttörés.
2014. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet elég neki az a pár kanálka :) Az én fiam extra válogatós volt, almából pl. csak a Gála ment le a torkán :D


Aztán egyszer vettem egy babajoghurtot, na onnantól az uzsira népszerű volt (Humana), meg a tejmentes pépek (almás, grízes) és valahogy elfogadta utána a többit is.


Most 2,5 éves és megint nem eszik, de már dacból :D :(

2014. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!