Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Tejtermék baba étrendjébe...

Tejtermék baba étrendjébe történő bevezetésénél minden allergia számít?

Figyelt kérdés
Férjem fűre, fára allergiás. Ilyenkor is kell várni a tejtermékek bevezetésével, ha igen meddig? Ill. akkor mit adjak uzsonnára, vacsorára, hogy a fél liter tejalapú táplálék megmaradjon. 8 hónapos a baba, szeretnék tovább haladni a szoptatások kiváltásával (jelenleg tízóraira és ebédre kap mást).

2014. jún. 20. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki kell próbálni. Nem lesz azért allergiás a baba, mert apa az.

Adsz neki, s ha ki pattog, akkor hanyagolod, majd 1 hónap múlva ujra próbálod.

Nálunk mindketten allergiások vagyunk.

A nagy lány 8 hónaposan ki pattogott a joghurttól. Mondta a doki, nem biztos hogy a tej a ludas, lehet az élő kultúra. Hát az is lett, mert a danoninotól, milli kocka krémtúrótól, Danone krémtúrótól, túrórudi, tejszelettől nem lett semmi, csak a joghurttól, ami oltott.

1 évesen már attól sem pattogott ki.


Most a pici fiam bármit megeszik, semmitől semmi baja.

2014. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ. csak azért kérdés, mert védőnő szerint nemcsak a tejallergia számít a családban,hanem minden allergia rizikó faktor. Kíváncsi vagyok mások meddig vártak ill. mennyire vették szigorúan ezt az ajánlást.
2014. jún. 20. 21:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ezt mondta a védőnő. Nekem van pollen,macskaszőr,poratka allergiám és valószínűleg laktóz is,mert görcsöl a gyomrom a tejtől. De azt is mondta a védőnő,hogy kérdezzem meg erről a gyerekorvost is. tegnap voltunk,ő azt mondta,óvatosan be lehet vezetni,kezdjem kis sajttal,túróval a főzelékbe keverve. Most 9 hónapos a babám. Ma adtam is már neki kevés sajtot,meglátjuk.
2014. jún. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!