Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha minden a tervek szerint...

Ha minden a tervek szerint megy, a babámnál decemberben kezdem a hozzátáplálást. Milyen szezon gyümölcsöket/zöldségeket tegyek el neki és milyen formában?

Figyelt kérdés
2014. jún. 30. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Én mindenfélét elrakok (barack, sárgabarack, meggy, cseresznye, körte stb.), egyszerűen meghámozva, fagyasztva. A kisfiam is így kapta, őt is decemberben kezdtem hozzátáplálni, most januárra fog kijönni. Akkor az almák még ehetőek, van még banán, de más nem nagyon. Zöldsége nem raktam el neki, azt frissen készítettem abból, amit kaptam.
2014. jún. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az elsö írta, mindnt fagyassz le, amit csak tudsz, de nyersen, kis adagokban (vagy úgy, hogy kis adagokat tudj kivenni a nagyobb csomagból), és akkor frissen készítsd el.


Ugyanis elöre nem tudhatod, hogy mi az, amit esetleg nem szeret majd, mint milyen formában eszik szivesebben és ha elöre készen fagyasztod le, akkor éppen az nem lesz, vagy nem olyan formában, amire szükség lenne.

2014. jún. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk, én fagyasztottam darabosat és turmixoltat is jégkockatartóban. A sárgadinnyét nagyon szerette a babám, plusz barack, körte, ilyesmi. Én ősszel sok sütőtököt is fagyasztottam, kockákra vágva, úgy főztem meg neki télen és koratavasszal.
2014. jún. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek! :)
2014. jún. 30. 15:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha van kertetek vagy megbízható ismerös, akkor megéri zöldségféléket is lefagyasztani, mert jobb, mint a téli agyontárolt.
2014. jún. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!