Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 20. -án lesz 7 hónapos a...

20. -án lesz 7 hónapos a kisfiam, adhatok már neki őszibarackot?

Figyelt kérdés
2014. júl. 7. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze
2014. júl. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan.

Már korábban is adhattál volna.

2014. júl. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig nem mertem mert a védőnőnk nagyon szemmel tartja hogy mit adok a kicsinek, eddig banánt meg almát se adhattam neki még bébiételt se. De most már annyira nem érdekel. Nem elég már neki a tejem nem írnak fel tápszert úgyhogy próbálok úgy főzni hogy neki is tudjak adni (persze pürísítve) belőle.
2014. júl. 7. 18:57
 4/8 anonim ***** válasza:
Almát már 4 hónaposan is adhattál volna neki. De már adhatsz darabos ételeket is, ha puhára főzöd. Sőt, a kiflit is eltudja nyammogni, akkor is, ha még nincs foga.
2014. júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem adhatsz neki gyümölcsöket ? Elmúlt 6 hónapos a kisfiad, már elkezdhetted a hozzátáplálást a legszigorúbb elvek szerint is június 20-a után.

Egyébként meg dönts belátásod szerint, ne érdekeljen mit gondol arról a védőnő, hogy hozzátáplálod... Én 4.5 hónaposan kezdtem kóstoltatni, persze a védőnőm nekem is hangsúlyozta az anyatejes táplálás fontosságát,de amikor közöltem vele, hogy kap gyümölcsöt, zöldséget,akkor tanácsokkal segített. 29-én volt 7 hónapos a kisfiam, reggel este még szopizik,de már nagyon sok mindent eszik. A gyerekorvosom,amikor mondtam hogy este már csak részben elég a tejem,akkor kiírta a sinemilt is.

Légy határozott, és írasd ki a tápszert vagy sinemilt/sinlacot a kisfiadnak, és nyugodtan kezd el a hozzátáplálást.

2014. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat! :)

Nekem még ő az első baba úgyhogy nem tudtam hogy mit és hogy szabad! A védőnő meg csak annyit tud mondani hogy mit nem adhatok.

2014. júl. 7. 19:13
 7/8 anonim ***** válasza:
Pont almát nem adhatsz? Az az első gyümölcs, amit először szabad kósoltatni. A banánt nekem sem ajánlotta a védőnő, de én 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást almával, már nyugodtan adhatsz neki almát, őszibarackot, sárgabarackot is.
2014. júl. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is első baba , de a neten sok hasznos info van, na meg a nagyszülők is mondják a tanácsaikat. Sokat elolvasva, tanácsokat meghallgatva a férjemmel közösen döntve fogtunk a hozzátápláláshoz. Hallgass az ösztöneidre! ;)
2014. júl. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!