Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónaposan hányszor és mikor...

9 hónaposan hányszor és mikor eszik babátok? Miket kap?

Figyelt kérdés
2014. júl. 20. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Igaz kisfiam 8 hónapos, de azért leírom, hogy an áll össze az étrendje.


Reggeli: 270 ml Tápszer

Tízórai: Gyümölcs (alma-banán yoghurtos, ananászos.. túrós, stb.) bébiétel 190gr - Persze csak bébiételből kap

Ebéd: Valamilyen zöldséges húsos tésztás rizses sonkás..és még sorolhatnám (nagyon sok félét megeszik) bébiétel 220gr

Uzsonna: Valamilyen zöldség főzelék (néha kap tejbegrízt, tejberizst) 190 gr

Vacsora: 270 ml tápszer (ebből néha hagy egy kicsit)


Napközben elrágcsál néhány pufit, vagy hibe hóba kap babapiskótát


Én általában csak bébiételt adok neki. Saját készítést is nagyon szerette, volt hogy sokkal többet meg is evett belőle mint az üvegesből, de valahogy nem volt neki elég. Nagyon hamar éhes lett utána. Nem volt olyan tápértéke mint az üvegesnek.

2014. júl. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja az időpontokat nem írtam le:


Reggeli: 6 óra

Tízórai: 9óra

Ebéd: 12 óra

Uzsonna: 15 óra

Vacsora: 18 óra


Ez csak egy átlag. Általában azért el szokott kicsit tolódni az alvások miatt is, míg olyankor is hamarabb kel. A vacsi általában így 6 és fél 8 közé tehető a nap végére. :)


Első voltam

2014. júl. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

9 hós kislányom 7kor kel, megszoptatom

8 kor kimegyünk reggelizni ( valamilyen gyümölcsöket szekek fel neki kis katonàkra és azt eszi pl.: alma banán barack dinnye stb.)

11kor tízóraizik ( vajas kenyér/virsli/kakaós csiga/ valami ilyesmit)

14kor ebédel azt ami épp az ebéd legyen az leves, csirkemell valami körettel vagy főzelék

17kor uzsonnázik ( tejberizs/vajaskenyér/kakaós csiga/virsli/ vagy valamit abból ami ebédre volt

19körül elmajszol még valamit de ez már csak egy banán vagy dörmi kismackó vagy pár szem kölesgolyó mert 20kor viszem fürdeni fél kilenckor pedig cicizik és alszik

:)

2014. júl. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kislányom 8 hónapos. Reggel 7-kor szopizik

9-10 óra felé tízóraizik gyümölcsöt, néha keksszel vagy joghurttal. 12-13 óra körül ebédel főzeléket.Húst még nem eszik. Most akarom bevezetni neki. Uzsonna 4-5 felé van, ami szopi. Vacsora 7-8 felé van, ami ffőzelk általában ugyanaz , mint az ebéd. Majd este9- 1o felé szopizik és azon alszik el

2014. júl. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 CsillaIrisz válasza:

A kisfiam most 13 hós, de amióta hozzàtàplàlom azóta ugyanaz a rend;

Reggeli amikor ébred tejcsi (7-8 közt)

Szilârd reggeli 9kor, gyümölcspüré, 2féléből, mindíg màsból, köleskukival

Ebéd 13-14 közt, alvàstól függöen, főzi, rizs, krumpli, zöldbab, lencse, még nem zt eszi amit mi de abból is kap egyre többet mert kéri. De 8-9hós kora óta kunyizza a mi ételünket. Amből ehetet mindíg adtam neki.

Vacsi 5-6körül, szintén főzi jelleg, 9 hósan ugyanazt kapta mint ebédre. Most a meleg miatt sokszor gyuümi rizzsel, mert làtom hogy jobban esik neki.

Este pedig cicin alszik, aludt 9 hósan is.


Viszont a kicsi fiam sokat tud enni egyszerre, 6 hós kora óta, plusz még mindíg cicizik étkezés utàn is mert kéri. Nagyon jó evő baba, de le is mozogja. Rengeteg nyers zöldséget kap-kapott 9hósan is, gyümit is, almàt héjatlanul, most aminek szép annak megkapja a héjàt.

Remélem segítettem;)

2014. júl. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!