Édességet kisbabának?

Figyelt kérdés
10 hó körüli babának adtok csokit,süteményt,kekszet (ami nem babakeksz),sós rágcsát? Én nem adok ilyesmit a kislányomnak,de van aki furcsállja ezt. A szomszéd lépcsőházban ugyanekkora kislánynak kakaós csigát adnak reggelire...Anyukám azt mondta,adjak neki csokit,pár napja pedig nélkülem volt anyósoméknál,és ketchupos chipset adtak neki. Nem igazán örültem. Szerintem tiszteletben kéne tartani,hogy én hogyan táplálom a gyerekem,attól még,hogy xy máshogy teszi.
2014. júl. 20. 14:23
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem eszünk ilyet, ergó a gyerek sem fog, se most, se később. Az életében biztosan meg fogja kóstolni, de hogy nem én adom a kezébe, az tuti fix. Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja. Azt javaslom, ne foglalkozz a szomszéd kislány pechjével, az ő szülei viszik a felelősséget. A tiédet etesd úgy, ahogy te jónak látod!
2014. júl. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

én sem adtam neki, csak később, szépen fokozatosan. De például chipseket most sem veszünk, 4 éves.

Sokan csodálkoztak rajtunk is, pedig szerintem is felesleges még ezekkel terhelni a szervezetét.

Sütemény tésztájából talán kapott ennyi idősen, és babapiskótát, ha jól emlékszem.

2014. júl. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Még a két és fél éves fiamnak sem adom ezeket, mi sem esszük. Ha a nagyszülőnél adnak neki, nem csinálok belőle problémát, de ők se adnak neki túl sokat, inkább gyümölcsöt. Házi süteményt ha sütök (almáspite, gofri, muffin) azt adok neki de nem túl sokat. 10 hónaposan még nem adtam neki ezeket sem, kb. egy éves kora után evett először ilyesmit. kakaós csigát akkor eszik ha az az ebéd, pl. egy babgulyás után. Az ért nem adok neki túl sok édességet mert nem tudom rendesen megmosni még a fogát. Másrészt a csipszek és társai nem a kedvenceim, felesleges szemétnek tartom őket, szóval ha valaki ad neki nem problémázok, de én nem veszek.
2014. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Julie S ***** válasza:
Nem adok neki ilyesmiket. "Nassolni" almat meg rizskorongot kap. Meg repat, zellerszarat, paprikat, edeskomenyt csocsalhat, ha raghatnekja van (meg csak alul van ket foga). Jobb minosegu csokit is kaphat majd, de csak kesobb, a kakao tartalom miatt. En mindenkit nyomatekosan megkertem, hogy ne etessenek meg a lanyommal minden vackot, ha mar egyszer megtehetjuk, hogy normalis etelt adunk neki. Eddig meg nem volt gond szerencsere.
2014. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Kerria ***** válasza:
Neeeeem, és még kisgyereknek sem. Sajnos el fog jönni az az idő, amikor nem tudod kiiktatni, de amíg teheted, ne engedd. Felesleges szénhidrát a szervezetének! (igazság szerint a felnőttek szervezetének sincs szüksége rá...)
2014. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondolom,hogy ezek felesleges dolgok,amikre nincs szüksége egy felnőttnek sem,de egy csecsemőnek végképp nem. Nyilván nem tudom elzárni ezektől később,de akkor is mértékkel. Elmondtam én is a nagyiknak is ezt,remélem hogy direkt nem fogják erőltetni,csak mert ők máshogy gondolják.
2014. júl. 20. 15:54
 7/30 anonim ***** válasza:
10 hósan az enyém sem kapott még ilyesmit, de olyan volt pl., hogy sütit csináltam, ő ült az etetőszékben, odaléptem, hogy megitassam, erre ő elkezdte lenyalogatni a csokimázat a másik kezemről. Az első szülinapi tortája volt az első sütije, amit evett, abból sem sokat. Kukacot NÉHA kap, (mondjuk ha megyünk valahova, és megéhezik az autóban) vagy kölesgolyót, biosaurust, vagy olyan gyümölcsszeletet kap, amit a drogériákban árulnak. Most ha fagyizunk az apjával ő is kap egy tölcsért vagy rolettit, azt elmajszolja, max. 4-5 alkalommal volt ilyen. 14 hónapos
2014. júl. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

10 hósan az én kislányomnak az édesség maximum banános krémtúró volt, amit én csináltam neki banánból, és túróból. Most másfél éves, kapott már pl kakaós csigát, pár falatot, csokit, chipset ropit, kekszet nem. Néha egy-egy darab nápolyit megeszik, de nem jellemző. A gyümölcsjoghurtot (persze az is natúr joghurt+gyümölcsből) többre tartja.

Ha sütök néha, abból természetesen kap, de mivel a párom és én is cukorgondokkal küzdünk (2 tip diabétesz, és IR), így azok szénhidrátcsökkentett lisztből és nyírfacukorral készülnek.

Egyszer, egyszer nasizhat a gyerek, de ha egy egész étkezést ezzel oldanak meg, az gond. Valóban mindenki otthonról hozza az étkezési kultúrája alapjait, és nem feltétlenül baj, ha ez az egészséges ételekről szól.

Azzal meg ne törődj, ki mit szól ehhez, hidd el, szerencsére egyre többen vannak, akik hasonlóan gondolkodnak, mint te.

Ezen kívül én vallom, hogy a gyermeknek úgymond gyerekételt kell ennie 10-12 éves koráig, persze az adott életkorának megfelelőt. A gyomrát védve szerintem nem baj, ha a feleslegesen nagy mennyiségű, és gyorsan felszívódó cukrok, szénhidrát mellett a könnyebb, kevésbé fűszeres ételeket részesítjük előnyben. Felnőtt korában ezt meg fogja hálálni a gyomra.

2014. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Akkor most mindenki kiborul: Tegnap anyósom Coca-colát akat adni 8 hósomnak. Férjem azonnal rászólt, hogy nem szabad. Erre a válasza: Úgy nézi a poharat, adjak már neki. Könyörgöm, egy ilyen idős babátminden érdekli, minden után néz és nyúl. Rászóltam én is.

Egy hónapban egyszer kap egy pici csokit babám, néha sütemény tésztájából adok neki, hogy ismerkedjen az ízekkel.De mást nem nagyon adok. Anyum tiszteletben tartja étkeztetésemet, de anyósom. Ach, hadjuk.

2014. júl. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
9es vagyok. Múlt hónapban adtam babámnak először, és a múlthéten kapott egy pici mennyiséget. Most megint vár a következő adagra ami szintén csak 9 hósan lesz.
2014. júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!