Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Húst először hogy adtatok...

Húst először hogy adtatok babátoknak? Turmixolva a főzelekkel elkeverve turmixolva, de mint egy feltétet? Mennyit adtatok kezdetben?

Figyelt kérdés
2014. júl. 20. 17:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Turmixolva, gyümölcspépbe keverve. Imádta!!:)
2014. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan őszibarackba, de abba érdemes először belekeverni, amit a legjobban szeret.
2014. júl. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én főtt krumplival és főtt sárgarépával kevertem egy jégkocka méretű főtt csirkehusit. Azóta is imádja így :) de már sokféleképp eszi :)
2014. júl. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az adag nem növekedett?
2014. júl. 20. 17:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Összeturmixoltam a főzelékkel. Először pici kockát tettem a főzelékbe, amit fokozatosan növeltem. A legkisebb jégkockatartónál kisebb hús mérettel kezdtem.
2014. júl. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

jóféle (piacon vett kapirgálós pipi) csirkemellet főztem meg vízben, zöldségekkel, ételízesítővel (nátrium glutamát, azaz izfokozómentes) - vagyis csináltam egy húslevest magyarul... szóval abból kivettem a csirkemellet, a zöldséget, és egy kis főzőlevet, és összeturmixoltam (aprítóban), aztán ezt kiporcióztam bébiételes üvegekbe.

és aztán belekevertem pépekbe...


lehet csak a csirkét is főzőlével darálni, ezt nyugodtan keverheted elsőre almapürébe (akár nyersbe, akár főtt alma pürébe, mert ezt az almás ízt már ismeri)

először elég csak egy kanálkával belekeverni.


később a húspépet, vagy ezt a csirkemell-húsleves pépet bármilyen főtt zöldségfözelékbe belekeverheted,

zöldborsópüré, krumplipüré, karalábéfőzelék, főtt répa pép, főtt krumpli pép, spenót, sütötökpüré... stb.


bébiétel formájában NEM ÉRDEMES a husos menüket venni, mert borzalmas ízűek, szagúak, és nem nagyon eszi meg a baba (szerintem mert nyesedék, vagy nem tudom, de olyan az íze és a szaga ezeknek, mintha máj lenne bennük, fújj)

vegyél akkor inkább sima zöldségpürés bébiételt, és abba keverd bele a saját készítésű húspépet!


kezdetben elég mondjuk pl. egy egész lereszelt (közepes) almához egy teáskanálnyit keverni. de amúgy kezdetben úgyse tudod, mennyi az elég a babának, szóval sokat nem érdemes csinálni, és nem is lehet elvárni, hogy sokat egyen eleinte...


majd később úgyis látod, mennyi az elég :)

eleinte, kezdésnek mindenképpen MINDENT PÜRÉSÍTVE adj.

ha már nem túrja ki a szájából (anyatejes babák ezt a kitúrást akár 10-12 hónapos korig is művelik) akkor jöhet a darabos étel, szálkásított, csipkedett husika :)

2014. júl. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ja az lemaradt, hogy az előre elkészített, bébiételes üvegekbe porciózott csirkemellet és húslevespépet természetesen fagyasztva tároltam :)
2014. júl. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak az én főztömet adom neki. Még sosem evett bébiételt.
2014. júl. 20. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!