Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van itt olyan édesanya aki a...

Van itt olyan édesanya aki a gyermek 1 éves koráig csak üveges bébiételt adott a babájának?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos. 6 hós korában kezdtük a hozzátáplálást..eddig üveges ételeket vettem neki, változatosan,tejbegríz, tartalmas főzelékeket hússal, csirke, pulyka, hal, mostmár marha is. Egy ideje darabost eszik, mert már van pár foga, ügyesen rág. Nem kényelmi okokból adom neki az üveges ételt, hanem elővigyázatosságból..hallottam 1-2 rém hírt, mikor rokonék babája végzetes mérgezést szenvedett egy hipermarket répája miatt, mert annyira vegyszeres volt, illetve sokáig kórházban volt kollégám babája fertőzött hús miatt..ezek pedig szigorúan ellenőrzött alapanyagokból készülnek..és inkább fizetek érte többet. Úgy gondoltam 1 éves koráig etetem így, majd eheti már azt amit mi tehát itthoni kosztot kapna..persze szeretnék már most 1-2 ebédet megfőzni neki én magam is..nem tudom az arányokat..mennyi husi? krumpli? kell az ételbe..a másik h a lányom le van maradva a mozgásfejlődésbe..apukám szerint azért van mert nem etetem "normális" étellel nem kap elég fehérjét, és lehet ezért gyengébb az izomzata amiért nem áll négykézláb, nem mászik. Tényleg amiatt van h így etetem?

2014. júl. 24. 21:55
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
37%

Szerinted komolyan jobb a bébiétel,ami tele van minden művel és tartósítószerrel,mint amit te megfőzöl neki?!

Ne viccelj már!Vásárolj bio boltban neki,ha már megteheted.

Nyugodtan ehetné már azt,amit ti.Tudod mennyivel finomabb anya főztje,mint az üveges kaja?Komolyan erre akarod őt ítélni,a paramami stílusod miatt?!

Mit mondd az orvos arra,hogy 10 hónapos és még nem mászik???!!

2014. júl. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
65%
A mozgásfejlődés lemaradása biztos nen az üveges kajától van. Szwrintem gáz, hogy csakis bolti bébiételt adsz neki. Nyár van és a legfinomabb , legfrissebb zöldsègek , gyümölcsökkel teli a piac. Termelőktől kell vásárolni. Szimplán lustának tűnsz , mint elővigyázatosnak.
2014. júl. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
43%
Én csak azzal etettem, ettől tuti nincs lemaradva, ha eleget eszik és tényleg biztonságosabb.
2014. júl. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Nem egy bébiétel botrány volt, hogy nem az volt benne ami rá van írva, illetve mérgező anyagok voltak benne...

Másabb az amit te főzöl, mint az ami már 1 éve üvegben áll.

Csak arra gondolj, milyen lenne neked minden nap konzerv ebédet enni!?

Ha te főzöd, mind összetételben, mind ízben gazdagabb az étel.

Itt a nyár, sok friss gyúmölcs!

Az összes üveges gyümölcsnek ugyan olyan íze van, hol ott ehetné a barackot, dinnyét, szilvát...

Itt a tök! Elkészíted ahogy szoktad magyaroknak, egy tálba merész neki, teszel rá pörköltet amit villával szétnyomkodtál, s eheti'

Húsleves, leszel bele neki 2 répát, 1 burgonyát, 1 fehér répát, fél karalábé, kis darab zeller, 1 szelet paprika, fél paradicsom, 1 egész csirkecombot egy fazékba, főzödíg puha nem lesz, s vagy leturmixolod, vagy villával összetöröd.

Raguleveseket készíthetsz. Töltött paprika. Főzeléket.

Spagetti. Mintha magatoknak készitenéd, csak turmixolod.

2014. júl. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
én mindig műkaján éltem, de eszembe nem jutna a babának adni, hacsaknem épp elutazunk, vagy hasonló, tehát alkalomszerűen
2014. júl. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor adtam bébiételt a gyerekeknek, ha nem volt időm főzni, vagy utaztunk valahova. 6 hónaposan már úgy főztem, hogy vagy a levesből vagy a főételből ehessen. 8 hónapos korában már azt ette, amit a család többi tagja. Nagyon kevés kivétellel.
2014. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
2014. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nincs paramami stílusom, úgy gondolom normálisan tettem fel a kérdésemet, remélve h normális választ kapok..a normális alatt nem azt értem h egyet kell velem érteni..nem nem kell..de normális stílusban várom el az érveket, tanácsokat, amíg én is az vagyok! Lusta sem vagyok! Látatlanba miért kell az embert megítélni? Ugyanúgy főzök nap mint nap, háztartást vezetek és a gyerekemmel foglalkozom a nap 24 órájában EGYEDÜL, mivel a párom pár száz km-rel arrébb dolgozik! Nagyik-papik sehol.. Szerinted ha nem vagyok lusta ahhoz h magamnak főzzek akkor a gyerekemnek az lennék?? Ne vicceljünk már! Az orvos azt mondta értelmileg és egyébként semmi baja a gyereknek, gyógytornára visszük és majd meglátjuk a továbbiakat. Nem bio kaját szeretnék adni a gyereknek, hanem azt amit mi is eszünk mert nem egy anyámasszony katonáját szeretnék belőle nevelni, csak úgy gondolom ha bármelyikünk családjában történik egy ilyen tragikus halál eset egy csecsemővel egy permetezett répa miatt, akkor előfordulhat h az ember elővigyázatosabb h a sajátját megvédje bármilyen bajtól..ennek semmi köze a paramamisághoz..aki normálisan válaszolt annak meg köszönöm!
2014. júl. 24. 22:26
 9/21 anonim ***** válasza:
86%

a szomszéd anyuka mindhárom gyerekének csak üvegeset adott 1 éves koráig. a legnagyobb extra válogatós, a középső mindent magába töm,amit csak meglát, a legkisebb pedig most még csak 9 hónapos,de jó étkű. a mozgásfejlődésük normális volt, 1 évesen indult el az első kettő, a 9 hónapos mászik.

én a másik véglet vagyok,nem szívesen adok üvegeset. de mint láthatod, nem befolyásol sokat,h. honnan jön az étel,legalábbis ennyire közvetlenül biztos nem.

annyit tennmék hozzá ahhoz,h. te jobban megbízol az üvegesben,h.: szted milyen hús az,ami egy üvegben eláll legalább 1 évig??????? illetve én perfekt zöldséget sem nagyon tudok,ami tartósító szer nélkül elállna olyan gyönyörűen egy hipermarket polcán. egyszerűen nem veszem be,h. "gondosan válogatott alapanyagokból", meg h. bio. nekem,falusinak,aki termel,tudod, mi a bolti bio? kicsire terem,esetleg zöld is marad, csirkének,vagy egyéb jószágnak adandó. mert a bio ám bogarak által rágott, apró termésű,csúnyácska,hibás növény. ami szép,nagy,hibátlan,az bizony nem bio!

ettől függetlenül szíved joga azt adni a gyereknek,ami jól esik,mint látod a fenti példát is, baja nem lesz a gyereknek,csak azért ne dőlj be ennyire a marketingnek!

2014. júl. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem ellenörzik a bébiétleket, csak a fogyasztóvédelem évente 1-2 darabot szúrópróbaszerűen.

A gyártók a legolcsóbb zöldséget, gyümölcsöt rakják bele, a lég silányabb minőséget. Javítanak citrom savval a színén, ezáltal c-vitami is van benne, ráírhatják, s jobban veszik a sz@art!

Ez olyan mint a bébirépa! Azt hiszed pici friss kis répa, erre a nagy rohadt répákat faragják le, s nem vész kárba semmi!

2014. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!