Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most akkor mikortól vezessem...

Most akkor mikortól vezessem be a glutént?

Figyelt kérdés

Kisbabám 6 és fél hónapos. Fél évig szinte kizáróla szoptattam. Azért írtam, hogy "szinte", mert előtte 5 nappalkezdtem bevezetni az első gyümölcsöt. Azóta már kap krumplit, répát, céklát...s6tb.

Viszonont sok helyen olvasom, hogy a glutént is el kell kezdenem fél éves korban, mert különben nagyobb eséllyel lesz rá érzékeny. Ugyanakkor meg egyszerre sem szeretném egy hónapon belül ennyi mindennel megterhelni a szervezetét.

Ti hogyan csináltátok és mikor?



2014. aug. 17. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnk azt mondta, hogy a legújabb ajánlás szerint 4 és 7 hónap,között kell bevezetni. A négy hónap természetesen csak tápszeres babáknál játszik. Nyugodtan bevezetheted már. Nem lesz túlterhelve a szervezete. 4-5 naponta simán jöhetnek az új ízek, ételek. Különben mire végezne az ember mindennel.
2014. aug. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanazt mondta a védőnő, mint az első válaszolónál. Az elsők között vezettem be a glutént.
2014. aug. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szintúgy.
2014. aug. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, akkor a héten teszek egy kis lisztet a főzelékébe. Vagy jobb a háztartási keksz, vagy baba piskóta egy kis gyümölcsbe? Ti hogy csináltátok?
2014. aug. 18. 05:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a védőnő tanácsára egy kis háztartásikekszet reszeltem az almába.
2014. aug. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én,fosfovit kekszet adtam, ebben se tej, se tojás nincs, míg a babapiskóták, háztartási kekszek nagy részében van.
2014. aug. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!