Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kedves Anyukák! Használ...

Kedves Anyukák! Használ valaki Bébédelice Babymoov bébiétel készítőt?

Figyelt kérdés

Hogy adagoljátok a kajába az olajat, mikor már lehet adni a babának 1 kk. olajat /1 dl papiba?

Mikor teszitek bele? Pároláskor? ÉS hova teszitek?

Vagy már a megpárolt zöldségre öntitek, és nem főzitek együtt a zöldséggel?

És a fűszereket?


2014. aug. 28. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Biztos le leszek pontozva, de ha most akarsz ilyet venni szerintem fölösleges. Bár nem ismerem, de hidd el tökéletes egy külön kis lábos, botmixer, ami szinte mindenkinek van már otthon. Fölösleges ezért venni egy ételkészítő készüléket.

Ha megvetted, akkor bocsi...... remélem kapsz majd hasznos tanácsot.

Amúgy 1 kk olaj kell a kajába a sima lábosos főzésnél is, úgyhogy gondolom ennél is. Én ennyire nem mértem ki, de egy adag kajához az olyan 180-200ml lett ahhoz adtam 1kk olajat. A főzés kezdetekor tettem bele.

És én mindent beletettem a lábosba és úgy főztem, minden zöldség amit akartam és a fűszer pl pici só, de az elején nem sóztam még, meg petrezselyem ilyesmik is mentek bele amihez jól jött.

2014. aug. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

ugyan nekem más márka van,de az elv hasonló.

a fűszereket együtt párolom a zöldségekkel.

az olajat pedig a turmixolás előtt teszem bele.ha majd nem fogok turmixolni, akkor párolás előtt teszem bele, közvetlenül a zöldségekre

2014. aug. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

És akkor "nyersen" eszi a baba az olajat? Ez nem gond???

Bocsi a buta kérdések miatt, első baba:)))

2014. aug. 28. 14:00
 4/8 anonim ***** válasza:
eddig még nem volt gondunk, pedig már 2 gyereknél így csináltam. persze nem napraforgóolajat használok
2014. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor extraszűz olivát?? ÉN is arra gondoltam, hogy azt adok neki...
2014. aug. 28. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
repceolajat használok.de többfajtát is ajánlanak
2014. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam már 4 éves, de nekem volt ilyen gépem és használtam is.

Az első válaszoló hozzászólását és leszólását nem értem, mert egy nagyon hasznos, nagyon sokoldalú gép ez a babymoov- biztosan savanyú a szőlő :)


A kérdésre: lenmagolajat csepegtettem az alapanyagokhoz és együtt összepároltam a géppel, a végén jól megkavartam.

Ha csak turmixolni szerettem volna, akkor is hozzá lehet adni, én ugyanúgy az alapanyagokhoz tettem és akkor a gép a turmixolással össze is kevergetni az olajjal.

Kezdetnek a sima étolaj helyett inkább lenmagolajat válassz, esetleg repceolajat, extraszűz (és valóban minőségi!) olivaolajat.

(a minőségibb bébiételeket is ha megnézed, lenmagolajat használnak- de a védőnő is biztosan segít).


A baba pici korában, a hozzátáplálásnál olyan sok fűszer nincs is- amit lehet én frissen adtam hozzá (pl. petrezselyem, zöld metélőhagyma, pici oregano stb.- ha van egy kis konyhakerted, konyhai fűszercsereped, akkor onnan tudsz egy kis ágacskát letörni és a többi hozzávalóval összepárolni nagyon jó- esetleg ha szárítottat teszel bele, akkor ugyanígy- nekem ez bevált)


A gépet meg használd örömmel, ha neked is van, tudod, hogy sokkal gyorsabb, tisztább, igényesebb, mint a botmixer, így ne is törődj az irigy hozzászólókkal :)

2014. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem is nagyon bejött a gép, én imádom:)))

Köszi a részletes segítséget!:)

2014. aug. 28. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!