Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szabad a kinyitott bébiételt...

Szabad a kinyitott bébiételt lefagyasztani és utána kiolvasztva a babának adni?

Figyelt kérdés
1-2 kanálnál többet nem fogad el semmiből, naponta főzögetek neki, de semmi értelme, csak dobom ki az egészet. Lehet azt, hogy megveszek egy bébiételt (vagy megfőzöm én), és kis adagokban lefagyasztom?
2014. szept. 2. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet kapni ilyen nagyon pici üveges bébiételt, azt hiszem fele akkora mint egy átlagosnak, azt akár 2 napig is tárolhatod a hűtőben.

Naponta kínáld többször meg vele.

Amit te főzöl azt lefagyaszhatod nyugodtan.

2014. szept. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A pici üveges bébiétet 2 napi adhatod neki. Egyébként nem lehet lefagyasztani.

Amit te főzöl, azt jégkockatartókba fagyaszd le neki és akkor kis adagokban engedheted fel.

2014. szept. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mekkora a baba?semmit nem fogad el?mikor kezdted a hozzátáplálást?anyatejes?-ezeket jó lenne tudni-és akkor könnyebb lenne tanácsot adni.az nagyon jó,hogy kitartó vagy,próbálkozol,főzöl-meglesz ennek az eredménye biztosan.van egy ismerősöm,aki azt a vacak tápszert adja éjjel-nappal.na,neki nem is esznek semmit a gyerekei
2014. szept. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
6,5 hónapos, csak anyatejes baba. 3 hete próbálkozok, eddig volt: alma, barack, krumpli, sütőtök. Magában, ill. keverve is próbáltam. Egyedül a barackot eszi meg néha, de inkább csak cicizni akar. Nem siettetem, csak nyűg minden nap főzőcskézni azért, hogy 1 kanállal egyen...
2014. szept. 3. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem tudhatod, az üveges bébiételek friss vagy pedig fagyasztott alapanyagokból vannak. Mert ugye fagyasztani csak egyszer szabad valamit (különösen húst), szóval ha az üvegesben már egyszer fagyasztották, akkor nem lenne szabad elvileg újra lefagyasztani.

Viszont én úgy csináltam, hogy vettem 1 kiló barackot, 1 kiló szőlőt stb és mindent megcsináltam, lefagyasztottam jégkockatartókba, majd egy zacskóba raktam és úgy várt a mélyhűtőben. Sok elfért kis helyen. És amikor még ennyire az elején tápláltam hozzá, akkor 1-2 kockát felolvasztottam.

Van még bébiétel készítő is, amine az egyik fele párol, a másik pépesít, de ilyen kis mennyiséggel nem érdemes még abba se rakni. Viszont 1-2 hónap múlva már hasznos lehet, nézz utána, én imádtam.

2014. szept. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!