Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 18 hónapos fiam szinte semmily...

18 hónapos fiam szinte semmilyen főtt ételt és mást se nagyon ezik! Mivel próbálkozzak még?

Figyelt kérdés
Már a védőnő segítséget kértem ő azt tanácsolta adjak neki színes ételeket hát nem jött be! Már teljesen tanácstalan vagyok és nem tudom mi lesz ha bölcsibe megy! A fiam éjjel még iszik tápszert kb 250 ml. Napközben a puding, alma-banan-csirkemelles babakaja(de csak ez az íz), spenót, bundás kenyér virsli (néha) illetve búza dara, esetleg tej szelet amit bele tudok tömni. De se egy darab kenyér vagy repa vagy már mi... Valakinek lenne esetleg hasonló tapasztalat vagy ötlete mivel próbálkozzak még?

2014. szept. 8. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor előbb lehet, hogy az étvágyát kellene feltuningolni. Én homeopátiával csináltam, de vannak mindenféle cseppek is. ezekhez nem értek. Vashiánya nincs véletlenül?
2014. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs vas hiánya és béres cseppet is adtam már neki! Étvágya van mert pl 3,5 dl tejből készítem a babadarat és mind meg eszi! Nagyokat nyel mindenre de semmit nem hajlandó meg kóstolni... Csak nézi meg fogja de még meg nyalni se hajlandó
2014. szept. 8. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem erőltetném. Ha te ideges és feszült vagy annál jobban nem fog enni. Tedd elé az ételt, hagyd, hogy megfogja. Egyetek ti is úgy, hogy lássa, tehát ha lehet együtt. Nekem régen egy doki azt mondta, hogy kontinentális éghajlaton gyerek még nem halt éhen. Próbálj nem "nagy feneket keríteni" az evésnek. Ennél jobb ötletem nincs. Remélem, javul a helyzet. :)
2014. szept. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
a bölcsiben majd eszik szerintem, ne izgulj. A közösség ereje csodákra képes :)
2014. szept. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

19 hós a fiam, ugyanezt csinálta.

Kb 1 hónapig tartott, amíg az volt, h reggel kakaó, aztán semmi, max 1-2 keksz, ebéd úgy nézett ki, h BÁRMIT próbáltam adni neki, visított és rázta a fejét. Délután evett tejszeletet, ő is egy huzamban virslin élt napokig, szintén bundás kenyér. Mást semmit. Aztán elalvás előtt tejital.

Szóval a szuper jól evő gyerekem szinte semmit nem volt hajlandó enni.

Nem is erőltettem. Olvastam a neten, h ez 1,5 éves kor körül sok gyereknél előjött- persze ez nem vigasztalt. :)

Na, de 2 hete fordult a világ! Szuper jól eszik ismét. :) Nem tudom mi történt, egyik nap (mondom nemár éhen haljon ez a gyerek) beletömtem egy falatot, aztán már nyitotta a száját.

Igaz néha kisautó kell neki az evéshez, meg szórakoztatni kell, mesefilm, meg alap h mindenki akkor leül enni.

2014. szept. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok jó tanácsot :-) ma ebédre meg volt a baba kaja és el kellett mennünk délután semmit nem fogadott el ezért hazafelé megalltunk a "Mekiben" oké nem egészséges de hátha és a gyerekem annyira éhes volt hogy meg evett egy fél hamburgert :-) szóval nagyon örülök! Amúgy igen úgy ebédelünk hogy mindenki le ül neki is ki van téve nem szokott érdekelni hogy még a függönyön is az ebéd vaneert had nézze meg stb... Nem szokott be jönni! Ma a nagynénik tanácsa az volt hogy ne kínáljam fél óránként hanem igenis varjak vele mert éhes lesz! Nekem kicsit drasztikus de lehet tényleg megpróbálom :-)
2014. szept. 8. 22:33
 7/7 anonim ***** válasza:
A fiamnak is volt egy ilyen korszaka,amikor semmi főttet,csak joghurt,virsli,parizer,natúr sajt és hasonlókat evett. Aztán egyik napról a másikra kibújtak a szemfogai és -bár nem biztos,hogy van összefüggés,de- azóta eszik "normálisan". Néha még mindig játszmázik,nem hajlandó enni,de már nem aggódok ezen. 2 éves kisfiú anyukája
2014. szept. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!