Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha egy baba "bírja"a sima...

Ha egy baba "bírja"a sima tápszert, tejpépet akkor a tejtermékek bevezetésekor se várható allergiás reakció? Savanyított tejtermékekre gondolok illetve tejre kizárólag ételbe belefőzve, belesütve.

Figyelt kérdés

2014. szept. 15. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Én a saját tapasztalatomat írom le, 2 gyermekem van 18 hós, ill. 4 évesek. 8 hónapos kor után adtam nekik túrót - gyümölcsökkel keverve.Sajtot reszeltem a főzelékbe, aztán 9-10 hónapos kor körül lehet natúr joghurtot adni.Én ezt a magam főzte lekvárokkal keverem össze.A tejet én 2 éves korig csak nagyon pici mennyiségben adtam/adom/adnám. Orvosi javaslatra még mindig tápszert iszik este a kicsi elalvás előtt.A mi gyermekorvosunk nagyon tejellenes, szerinte rengeteg allergén anyag van benne,ráadásul ha betegek, a tejes dolgok felerősítik a betegséget.Szóval, ha elkezded a tejtermékeket, akkor mindig kis mennyiséget, és délelőtt próbáld ki, s ha allergiás reakciót látsz (piros pöttyös,v.pl.a lányomnál szinte sárga széklet a tejtől) akkor hanyagold egy-két hónapig. Nem írtad, hány éves a kicsid,nyilván minél idősebb, annál kevésbé valószínű az allergiás reakció. A lányom 6 hónapos kora óta tápszeres, és 15 hós kora körül adtam neki tejet úgy, hogy 270 ml-t evett,210 tápszer, és a többi tej. Nagyon sárgás lett a széklete, így inkább nem erőltettem, tejet nem kap.Tehát szerintem kísérletezd ki, nem törvényszerű,h.tápszeres baba ne legyen allergiás és fordítva. A 4 éves fiam 2.5 éves korától iszik tejet, ő 16 hónapig szopizott, soha nem volt problémája a tejjel.
2014. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bliztrix válasza:

Szia!


Két gyermekem van. A kisebb 10 hónapos. Neki még nem adunk semmilyen tejterméket. A nagyobbik (2,5 éves) sajnos úgy néz ki allergiás. Még várunk a vérvétel eredmányére. Sok mindentől függ, hogy produkál-e valamilyen reakciót. Pl. Nem mindegy, hogy tejfehérje vagy laktóz érzékeny-e. A fehérje allergiás reakciót vált ki, míg a tejcukor emésztési zavarokat. Amikor elkezditek (legyen szó tejről, vagy tejkészítményről) folyamatosan figyeld a picit, hogy időben észrevegyétek, ha valamilyen gond van.

2014. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hogyhogy nem derült ki hamarabb az allergia kedves második válaszadó? Milyen tünetei vannak a gyerkőcnek?

9 hónapos egyébként a babám. Még nem kapott tejterméket, csak tejalapú tápszert és tejpépet.

2014. szept. 24. 14:07
 4/8 anonim ***** válasza:

Tápszert csak kimondottan forralt majd szobahőmérsékletre lehűtött vízzel szabad használni. Tejjel/Anyatejjel tilos, célszerű orvost megkérdezni (1-es) én nem vagyok orvos de a tápszeres dobozokon rajta kell hogy legyen.


Nem törvényszerű kedves kérdező, allergia nincs korhoz kötve, lehet valaki születésétől kezdve vagy 10-20 évesen is akár. De szerintem belefőzve/belesütve semmi gond nem lehet. Régen és a mai napig van aki sima tejjel eteti a gyerkőcét de előtte azt is fel kell forralni majd lehűteni.

Meg kell próbálni először egy kis adaggal és figyelni a gyermek reakcióját/székletét.


Minden jót és sok sikert kívánok!

2014. szept. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Én úgy tudom, hogy a tejfehérje allergia kimondottan "gyerekbetegség" és kinőhető. Ami később (bármikor) jelentkezhet az a laktóz intolerancia, de az nagyon más dolog.


Csak babavízzel készítek tápszert (de ez gondolom nem nekem Szólt).

2014. szept. 26. 21:09
 6/8 Bliztrix válasza:

Szia!

A második válaszoló vagyok. Egyrészt viszonylag későn kapott direktbe tejet, (20 hónaposan) másrészt először arra gyanakodtunk, hogy a távfűtés következtében jött ki ekcéma rajta. Először csak a könyök hajlatban jelent meg, aztán elég sok helyen. Sajnos még mindig várjuk az eredményt, úgyhogy marad még a diéta.

Egyébként sajnos a tejfehérje érzékenység nem csak a gyermekeket érinti, igaz a legtöbb esetben kinövik. Anno a saját gyermek orovosim is ebben szenvedett.

Üdv!

2014. szept. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bliztrix válasza:
Ismét én. Azt elfelejtettem mondani, hogy még "szerencsésnek" mondthatom magunkat, hogy csak kiütések formájában jelentkezik. Az öcsém is anno tejfehérje érzékeny volt. Szerencsére kinőtte. Ő egyet harapott bele egy túrós táskába. A mentő vitte el. Majdnem meghalt. Teljesen beödémásodott a torka.
2014. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
4-es félreértettél. A tápszert a megfelelő módon/arányban higítottam (babavízzel, de később már majd 2 évesen csak sima csapvízzel), csak még pluszba raktam hozzá tejet.De mint írtam,orvosi javaslatra nem ihatott tejet ("füles" gyerek),ezért ezt elhagytuk és még mindig tápszert iszik - már csak estére. 2.5 éves.
2014. nov. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!