Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyatejes babaknal mikor,...

Anyatejes babaknal mikor, hogyan, mivel kezdeni a hozzataplalast? Most tölti a 4 hónapot, szeretnénk kezdeni. Csak legalább kostoltatni.

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne kezdd! Korai egy anyatejes babának 4 hónaposan. Nyugodtan várhatsz min. 1 hónapot, bár ha van tejed, én mgvárnám a féléves kort. Miért sietsz ennyire?
2014. szept. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha van tejed, szoptass! Ráérsz bőven 6-7 hónaposan kóstoltatni. Az anyatej kincs nekik. Ne,ne,ne!!!!
2014. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem sietünk csak már nagyon várom... Doki azt mondta h 4,5 hónapos kortól lehet. De akkor meg inkább várunk vele. Szoptatni szeretném ameddig csak lehet. Megszenvedtem érte, magam miatt sose hagynám abba. Csak érdekel a dolog. Meg szegenykem mindig úgy nyalzik mikor eszünk.... Sajnálom h meg nem ehet. De mindenképp a legjobbat akarom neki. Csak azt nem értem h a tapos babákat miért lehet 4 hos kortól. A szopisakat meg fel éves kortól....
2014. szept. 16. 15:09
 4/10 anonim ***** válasza:
A tápos babáknak pontosan a tápszer hatására fejlettebb az emésztőrendszerük, mint az anyatejeseknek. Gondolj bele! Távol álljon tőlem, hogy a tápos babákat és anyukáikat megsértsem, de a tápszer egy műdolog. Ha a tápszert már szépen feldolgozza a kis szervezetük, lassan készen áll más jellegű táplálék befogadására. Egy anyatejesnél ezzel sokkal jobban kell vigyázni. Én marhaboldog vagyok, hogy a kisfiam 6 hós koráig kizárólag anyatejes volt, és 15 hónaposan még szopizott. Közben fantasztikus étvággyal evett mindent. Úgyhogy ne siess! Elég a babádnak még csak az anyatej!
2014. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi is csak 6 hónaposan kezdtük, 1 percig se bántam meg. Most 10 hónapos, még mindig 4-szer szopizik naponta. 1 étkezést váltottunk csak ki teljesen. Rendes kaját 3-szor eszik, 2-szer szopizik is még utána, pedig jó nagy adagokat megeszik már. Nem siettetem. Szerencsére mindent megeszik, amit adok neki.
2014. szept. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A kóstoltatástól nem lesz kevesebb a tejed (csak, hogy az ízeket szokja). Enyém is kóstolgat, de rengeteg a tejem. Mondjuk nekem nagyon nem célom, hogy 1 éves kora után szopjon.
2014. szept. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy rákényszerítve, tehát, ha bőven van tejed, akkor nagyon ráérsz még a kóstoltatással is. Tápszereseket is csak hat hónapos koruk után kóstoltatják. Ne siess, nem kell...
2014. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia, en Atlantaban elek, itt szuletett mar a lanyom. Itt mas elven mukodik a hozzataplalas, nem a korhoz van kotve, hanem akkor lehet elkezdeni ha a baba mar ugyesen tartja a fejet es tud ulni ha segitsz neki. Legalabb 6,5 kg kell legyen vagy dupla szuletesi sulyu es mar nem eleg neki naponta 8 szopizas. Itt azt mondja a gyerekorvos, hogy eloszor zoldseget kell adni neki, zoldbab, repa, krumpli, mert ezek nem edesek annyira mint a gyumolcsok igy nem lesz valogatos a baba.
2014. szept. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszi a válaszokat.... Meg várunk.. Fiam kb 6,8kg. Duplaja a szuletesi sulyanak. Kb 6x szopik. Ejjeleket alussza. 7.én megyünk dokihoz majd rakerdek . Én is mindenképp zöldséggel fogom kezdeni. Unokatesom almaval kezdte és a kislánya nem eszi meg a zöldségeket. Lehet anno nálam is ezzel rontottak el. Én se szeretem őket
2014. szept. 21. 08:17
 10/10 anonim ***** válasza:
Régi a poszt de nagyon érdekesnek tartom. Nálunk 3 hónapos kortól kell kóstoltatni. Ez a 6 hónap olyan morbid. Nekem tápos a kisfiam és 3 napos alma pép kostolgatás után teljesen elmúlt a hasfájása. Virusos hasmenése volt 2,5 hónaposan és azt mondta a doktornő adjak neki 20 ml almalevet sztán másnap pár kanál pépet. Azóta nagyon jól érzi magát egész nap nevet, ügyesen kakil napi 4x és nem sír. Előtte egész nap sírt és görcsölt orditott ha kakilt. Most minden rendben 3,5 hós és eszik almát barackot répát kruplit. Gyönyörűen. Boldog kisbaba.
2018. jún. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!