Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4 hónapos babának mit lehet...

4 hónapos babának mit lehet adni enni?

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 12:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Anyatejet vagy orvos által javasolt, felírt tápszert!
2014. szept. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Tápszeres babáknál 4 hónaposan lehet elkezdeni az alma/őszibarack kóstoltatását.
2014. szept. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nyersen nem jó neki az alma, akkor érdemes krumplival megfőzni, aztán teljesen pépesítve adni neki.

Szintén kaphat még répát, sütőtököt, céklát, de mindet csak alaposan megfőzve, illetve egyszerre csak egy félét. Új ételtípust hetente érdemes bevezetni, korábban semmiképp (ha ritkábban, az nem baj).

2014. szept. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! Esetleg baby étel?
2014. szept. 23. 13:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Bébiételt is adhatsz, de egyelőre csak olyat, amiben egyféle zöldség/gyümölcs van, ha fájna a pocakja, tudjad, hogy melyiket nem bírja.
2014. szept. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vannak 4 hótól adható bébiételek. Viszont érdemes elolvasni az összetevőket, mert sokban van (szerintem teljesen fölöslegesen) hozzáadott cukor. És valóban jobb először csak egyfélét adni.

Még arra figyelj oda, hogy azokat az allergén gyümölcsöket (pl. málna), amik allergia szempontjából "hatástalanítva" benne vannak a bébiételekben, még egyszer be kell majd vezetni.

2014. szept. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2014. szept. 23. 14:05
 8/11 anonim ***** válasza:
80%
4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Először almát kapott. Utána jött az őszibarack, krumpli, répa, cékla, megy és most kóstoljuk a sütőtököt. Arra figyelj, hogy egy héten csak két fajta újdonságot adj. 4 hónap után ajánlják a glutén bevezetését (babakekszet szoktam rakni a gyümölcsbe. Csinálj neki főzeléket (ha már megismerkedett az adott zöldséggel, gyümölccsel) pl: alma-cékla-krumpli. Én szoktam csinálni sült almát is, főzök hozzá krumplit és összeturmixolom.
2014. szept. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Még annyit tanácsolnék, hogy ne adj neki üvegeset. Nem tudod milyen minőségű növényekből csinálják. Nem vesz el olyan sok időt, míg egy kis adag kajcsit elkészítesz, és legalább látod, hogy miből van és nem tartalmaz semmi adalékot.
2014. szept. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

mi 4 hónapos korában kezdtük el, a tápszer mellett:


- vaníliás milumil tejpép

- alma (megfőztem, úg yne olyan savas)

- őszibarack pép és lé (vízzel hígítva)


aztán babylove alma+banán püré a dm-ből és ezt kevertem a milumil tejpépbe. Azóta is ez az uzsonna, csak már gabonás tejpéppel.


egy két hét gyümölcsözés után kapta a főtt tápszeres krumplit pépesítve, aztán a krumpli mellé a zöldségeket sorban.


Próbáld a gyümölccsel, ha elfogadja és emészti szépen, akkor jókor kezdted :)

2014. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!