Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Adtatok a 9,5 hónapos babának...

Adtatok a 9,5 hónapos babának sajtot, túrót, joghurtot?

Figyelt kérdés

Költözés miatt védőnőt váltottunk. Az előzővel nagyon meg voltam elégedve, sok jó tanácsot adott. Ő azt mondta, hogy majd 7 hónapos kor körül elkezdhetem adni a babámnak a savanyított tejtermékeket. Később, kb. 8.5 hós volt, amikor kóstoltattam vele Cserpes-féle joghurtot. Néha adtam neki, ugyanilyen márkájú sajtot is reszelve. Nagyon szereti, teljesen megemésztve távozik alul :) Hasa sem fájt egyszer sem.

Nem eszik egyszerre sokat, de azt jóízűen.

A mostani védőnő meg azt mondta, hogy álljak le ezzel, várjam meg amíg 10 hónapos nem lesz és akkor adjam neki.

Más meg azt mondja, csak egy éves kor után adjam...Most akkor kinek lehet hinni?!?!?! Nincs tejérzékeny a rokonságban.

Ha "neadjisten" mégis laktózérzékeny lesz, akkor meg azért fognak megkövezni, mert túl korán adtam neki vagy azért mert nem adtam elég korán....

Nem siettetem az ételek bevezetését, de ezt a joghurt dolgot kifejezetten ajánlotta a régi védőnő.

Csak a tapasztalataitokra lennék kíváncsi, ti hogy csináltátok?



2014. szept. 30. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, én ezeket már adtam 9,5 hósnak.
2014. szept. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adhatod nyugodtan, főleg hogy már kapott és nem volt baja tőle. A védőnőnek meg ne mondd el!
2014. szept. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is nyugodtan add tovább is, ha nem volt tőle baja miért kéne visszafelé haladni. Mi 8 hónapos kor előtt kb 2 héttel kezdtük a sajtot, joghurtot, túrót, védőnő mondta, hogy mehet, mert elég jól haladtunk a kaják bevezetésével, gyerek szereti, nincs tőle baja.
2014. szept. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Szeri nem nyugodtan add.Elvileg 7 hónapos kortól kell elkezdeni bevezetni a savanyitott tejtermékeket. Egyébként az a bosszantó , hogy ahány védőnő mindegyik mást mond. Én az elmúlt egy hónapban 3 védőnővel beszéltem , helyettesítések miatt , mind a három mást mondott. nincs egy egységes rendszer. Szerintem hallgass az ösztöneidre! Egy anya tudja hogy mi jó a gyermekének.:):)
2014. okt. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Persze, továbbra is adom neki a falatkákat, csak furcsák ezek az ellentétek védőnők között is.

Most meg azt mondta, hogy babakekszet se adjak neki 1 éves koráig...ez a Milupa 6+ hós keksz :)

Mindenesetre érdekes némelyik védőnő.

2014. okt. 3. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!