Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha ma főztem a babámnak...

Ha ma főztem a babámnak főzeléket (répa-alma-krumpli), üvegbe teszem, majd hűtőbe, másnap még ehet belőle?

Figyelt kérdés
2014. okt. 4. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ehet.
2014. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen, persze!

a bébiételekre ilyeneket írnak: felbontás után hűtve tárolva 48 órán belül használható fel - tehát a te házi, tiszta forrásból készült, ismert eljárással készült kajád még inkább megbízható elkészítéstől számított 48 óráig, tehát akár két napig is! :)

a csak zöldségből-gyümölcsből készült főzelékeket, leveseket használhatod így.

húslevesnél már fogyasztás előtt jó, ha felforralod például, tésztás kaját ne rakj el, csak tészta nélkül, és friss tésztát főzzél inkább a gyereknek (pl. bolognai - a szósz jó másnap is, de a gyereknek inkább főzz új spagettit hozzá, pl. - szerintem. azért is, mert így finomabb pláne) :)

jótanács: a baba kajáját főzés után hűtőfürdővel hűtsd le, és gyorsan irány vele a hűtőbe. minél hamarabb a hűtőbe kerül ugyanis, annál kisebb az esélye az elbacisodásnak :) én mindig így csinálom a kicsi kajáját, és ezért sose aggódok, hogy lesz-e baja :)

ha másnap nem eszi meg, akkor lefagyasztom. fagyasztóban én úgy 3 hónapig tartogatom, aztán ha nem eszi meg, akkor megy a kukába a kaja. így nem pazarlok. (mindig bébiételes üveget használok a gyerek ételének tárolásához, porciózásához, fagyasztásához)

2014. okt. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,én is így csináltam,soha nem volt belőle gond.két napig nyugodtan adhatod.
2014. okt. 5. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!