Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy kell készíteni püréket,...

Hogy kell készíteni püréket, pépeket? (alma püré, babarckpüré, rizspép, tejpép?

Figyelt kérdés

anyatejjel?

főzni, nem főzni?almahéj mehet?

turmixolni?


a húst pl csirkemell, csak vízben megfőzni és nem sózni?


..csak ezért nem kezdem még hozzátplálni, mert még mindig nem készültem fel:(


2014. okt. 7. 19:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

egyéb tanács ssem ártana..

mikor kell bevezetni a húst

mikor a lisztet és milyen formában


hogy méricskélitek , hogy milyen arányban legyen fehérje, szénhidrát, zsírok, vitaminok


honnan lehet tudni, hogy egy sajt "juhsajt"?vagy "juhtúróra" is, rá van írva?


miben van szója, zab, árpa, gabona, ami adható babának


babának adható "kukoricapehely" alatt mit kell érteni?

2014. okt. 7. 19:31
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcsöket nem kell főzni, almát, barackot a legjobb üvegreszelőn lereszelni, mindegyiket héj nélkül.

A zöldségeket, húst, rizst, tésztát főzni kell, és utána turmixolni.

Anyatejet használhatsz tej helyett, de nem feltétlenül szükséges, én például mindent vízbe főztem.

A csirkemellet meg kell főzni, az első időben semmit nem kell sózni. Csirkemellet magában úgysem eszik, hanem valamilyen zöldséggel/rizzsel, stb.

A tejpép egy készen kapható por, ami olyasmi mint a tápszer csak sűrűbb, kanállal ehető, tejbegrízszerű pépet lehet belőle vízzel készíteni. Egyesek uzsonnára szokták adni, én lefekvés előtt adtam nekik, hogy jobban aludjanak.

Soha nem mértem, hogy mennyi zsírt meg szénhidrátot eszik, egyszerűen csak sorra vezettem be az ételeket koruknak megfelelően.

Amiről nem tudod, hogy micsoda, azt egyszerűen ne add a gyereknek. Például hiába kaphat már szóját vagy avokádót, hogyha azt se tudod, mi az, és mit kell vele csinálni, magadtól nem vennéd, egyszerűen azt hagyd ki.

Lisztet bármikor kaphat, a glutént a legújabb kutatások szerint 6 hónapos korig be kell vezetni.

Húst akkortól kell adni kb., mikor már egy adag főzeléket megeszik. A csirkét, azt hiszem, hónap szerint 7 hónapos kortól ajánlják.

Nem kell túlkombinálni a dolgot, kezdd el adni a barackot, almát, aztán szép sorban, a babád tempójában mindig bevezetsz egy-egy új ételt. A zöldségeket össze lehet aztán kombinálni aszerint, hogy Ti miket szoktatok enni, mit tartanál finomnak.

2014. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

és a gyümölcsváálásnál külön minőségít kell venni?tudakozódni kell, hogy honnan származik?


vagy meglátom a piacon, szép, érett és így jó?

2014. okt. 7. 19:53
 4/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell külön érdeklődni. Persze, először ne dél-amerikai banánt adj, de egyébként mindegy, vegyél olyan gyümölcsöt, amit Te is szívesen megennél.
2014. okt. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?

Almával kezd a kóstoltatást. Pucold meg és üvegreszelőn reszeld le. Attól teljesen pürés lesz. Ha nincs olyanod, jó lesz a botmixer is. Én az almát nem főztem meg.

Pár napig kapja az almát, első nap lehet csak a levét adni, második nap 2-3 kanál almát, aztán többet. Meglátod, hogy fogadja a babád. A fiam olyan éhenkórász volt, hogy már első nap megette volna a teljes adagot bármiből, de mivel nem tudhattam, hogy bírja a pocak, lesz e allergia, így első nap, mindig csak pár kanállal kapott mindenből.

Mindig délelőtt kóstoljatok, hogy ha hasfájás van, az ne éjszakára derüljön ki.

Alma után jöhet a barack, sütőtök, répa, krumpli. Az új ízt keverheted a már kóstólt ízzel, de adhatod magában is. A gyümiket én nem főztem, de a zöldségeket igen. A sütőtököt a sütőben megsütöttem, kikapartam a húsát és még rámentem botmixerrel. Ez volt a kisfiam kedvence.

Ezekkel kezdjetek. Aztán a glutén úgy vezesd be, hogy egy fél háztartási kekszet reszelj bele az almába, barckba. Ha minden ok, minden nap kaphat valami glutént. Tésztafélét ebédre pl paradicsomszósszal. Babakekszet, főzeléket liszttel sűrítve.

Az első hús valami könnyű legyen, pl csirkemell. Vízben főzd meg, én a zöldségekkel együtt főztem. Turmixold és eheti a baba.

A tejtermékeket pedig kezdheted babajoghurttal, én pl sima túrót adtam először gyümölccsel turmixolval. Aztán később a fözelékét habartam sima joghurttal. Kapott gyümölcsjoghurot is. Legkésőbb tejfölt és tejszínt kapott, kb 1 éves kora körül.

Én tejpépet sosem adtam a fiamnak, mert nem is ízlett neki, meg nem is tudom mi értelme. :) Tápszert ivott, tejterméket kapott.

2014. okt. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Piacon nem vennek. Mutragya maradvany, permetszer maradvany lehet benne. A kofa pedig nem fogja elmondani, h xarra vegyszerezte, mert akkor bukja a penzt. En ismerosoktol szerzem be, nekik nem all erdekukben hazudni errol.
2014. okt. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

hálás köszönet a válaszokért, már 5 hónapos, és látszik rajta, hogy egyre jobban "nehezebb"vele, mármint az új ízek.


pl "kicsi"korában simán adhattam neki forralt vizet, v Janát inni, simán megitta az oltóanyagot is, bármit(hasfájás elleni, ecsetelő, fogzásra gél).


újabban már "összerázkódott"az oltóanyagtól(erről olvastam, hogy ez a még szokatlan, új ízre való reagálás lehet, amikor vizet adtam fintorgott rendesen.szóval már nehezebben fogad el dolgokat, ha nagyon húznám az időt, az is lehet hogy "imádkozni" kell majd bele.

2014. okt. 7. 21:30
 8/11 anonim ***** válasza:

A védőnőm az oldalán elég jókat ír :-)


[link]

2014. okt. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Püréket én úgy csináltam, hogy pl barackot, banánt összeturmixoltam, krumplit, rizst, kölest föztem és azt is beleturmixoltam, kevertem, attól függ mennyire fogadja el, ha nem pépes az étel. Ha túl sűrű lett, akkor kis forralt vízzel higítottam.


Tejpépet nem nagyon csináltam, mert úgyis iszik anyatejet/tápszert.

A spenótnál voltam bajban, mert ahhoz nagyon kellett volna a tej, próbáltam anyatejjel, de úgy nem ízlett neki.

2014. okt. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, és almahéjat ne tedd bele, eleinte semminek a héja nem mehet bele. Pl borsót is megfőzöd és szűrőn átpasszírozod, később meg lehet próbálni héjjal, de csak óvatosan, először csak kicsit tegyél bele.
2014. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!