Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos a fiam megakadtam...

6 hónapos a fiam megakadtam az ételek bevezetésénél, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Eszik almàt, őszibarackot, krumplit, rèpàt, sütőtököt ès persze babakekszet, banàn.

Úgy tudom mostmàr kaphat paradicsomot, de hogy kèszítsem el?

Vagy a narancs, mandarin?

Valamint olyan gyümölcsök amiket nehèz beszerezni pl szilva, meggy, körte, ...szilvàból tudom hogy van babakaja üveges de akkor kidobhatom az üveg nagyrèszèt mert lejàrta előt 6 kanàlal kaphat csak?

Valamint főzelèkeket hogy ha mèg tejtermèkkel nem habarhatok? Pl cukkinit


2014. okt. 16. 14:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Meggyből és szilvából is van fagyasztott, körtét pedig most még pont tudnád adni. Cukkinit simán megfőztem egy kis krumplival és husival (azt nem tudom kóstoltátok-e már) és főzőlével pürésítettem. Nem kell habarnod, krumplival tudsz sűríteni. Nálunk a cukkinit mindkét gyerek nagyon szerette így.
2014. okt. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kaphat főzeléket már, nem kell bele tejtermék, például főzöl cukkinit krumplival, és összeturmixolod. Be lehet most már vezetni a zöldfűszereket (kapor, petrezselyem), és lassan a húst is (csirkemell). Kaphat körtét, szilvát, ezeket még nagyjából lehet kapni, egy fajta körtét még télen is lehet kapni. Cukkini, tök, fehérrépa, cékla is lehet már. Paradicsomot, úgy tudom, csak később lehet, akkor is először mag és héj nélkül.
2014. okt. 16. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kapott mèg husit mert tegnap töltötte a 6 hónapot. Mèg nem mertem... Azt hogy megføzöm ès a szàjàba nyomom?
2014. okt. 16. 14:23
 4/7 anonim ***** válasza:
A husit úgy kell adni, hogy a főzelékébe főzöl egy diónyi csirkemellet (kb. 200 grammhoz kell ennyi), és úgy turmixolod össze.
2014. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megfőzöd és leturmixolod a főzőlevével. Én együtt főztem meg ezeket, kis csíkocska husi, egy fél cukkini meg egy fél krumpli. Ezt együtt megfőzni és leturmixolni. De ha még nem kapott húst, akkor semmiképp nem egyszerre egy másik újdonsággal.
2014. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gesztenyét is adhatsz neki, annak most szezonja van. Lehet kapni natúr gesztenyemasszát, ha nincs kedved vacakolni vele. A babámnak úgy szoktam adni, hogy gesztenyét, almát, krumplit összefőzök. Ez az egyik kedvence. Paradicsomot ne adj, mert az savas nagyon. Ilyenkor még a banán se jó, mandarint és narancsot végkép ne adj neki. Az én babám is 6 hónapos és szilvát adtam neki pl tegnap amit zöldségesnél vettem. A körtének is most van szezonja. Meggyet kapsz akármelyik boltba mirelitet. Ha gondolod átküldöm privátba a hozzátáplálási táblázatot amit használok. Szerintem nagyon jól összefoglalja a dolgokat. A főzelékeket krumplival sűrítsd.
2014. okt. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nyugodtan adhatsz neki paradicsomot, csak a magját szedd ki először és a héját is forrázás után húzd le (mi 4,5 hónaposan már krumplival azt ettünk), de adhatsz neki céklát is, azt sütőben süsd meg alufóliában a tökkel együtt.

A szilva meghajtja, de tudsz venni fagyasztott cseresznyét, meggyet, leturmixolod és banánnal összepépesíted, nagyon finom együtt a kettő + egy kis tejpép, vagy gabonapép pl. a milumil7 tök jó a gyümölcsökhöz.

cukkinit is adhatod, krumplival, paradicsommal, mert elég jellegtelen íze van és nem is laktat magában.

mi esszük a brokkolit is, megfőzve turmixolva kis köménnyel sóval, krumplival nagyon szereti a fiam.

gyümölcsből ehet körtét is, almát ha sütőben sütöd alufóliában nagyon finom édes, lekváros lesz, azt is keverni tudod diónyi főtt csirkemellel már és turmix.

adhatsz neki zöldborsót is, azt jó ha üvegeset veszel, mert szerintem macera a héja miatt otthon pürésíteni. De krumplipéppel össze is tudod keverni és úgy is bevezetheted.

A főzeléket tudod sűríteni gabonapéppel is, de krumplival is. Kis olaj kell bele, ha nem üvegeset adsz a babádnak.

2014. okt. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!