Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Paradicsomot mennyi idős...

Piroska és a farkas kérdése:

Paradicsomot mennyi idős babáddal kostoltattál először? Milyen formában?

Figyelt kérdés
2014. okt. 25. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
4 hónaposan kezdtük krumplival, azután kapta a krumpli+paradicsomot. Pontosan nem tudom mennyivel 4 hónapos kora után, de a védőnő is azt mondta, nyugodtan adhatom, csak a magját kapjam ki és a héját forrázás után szedjem ki, mielőtt pépesítem. Nagyon szerette.
2014. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát végülis simán nyersen, ugye? Kislányom már 7 honapos lesz,de 5 honapos koráig csak anyatejet kapott. zöldségek közül volt eddig krumpli, cékla, répa, probáltam a borsoot / üveges bébiételt/, de nagyon megszenvedett vele, azért gondoltam, hogy akkor jöjjön a paradicsom. a krumplihoz fele-fele arányban keverted?
2014. okt. 25. 20:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Nemm, összefőztem a krumplival, nem nyersen kapta.

Egy kisebb ökölnyi krumplihoz kapott 2db paradicsomot így kettévágva, kimagozva és összefőzve, turmixolva. Nekünk semmi baja nem volt tőle. (3 hónapos korától tápszeres.)


A borsót csak ritkán adom neki én is, nem szereti az állaga miatt szerintem.

Viszont a brokkolitól sincs semmi gondja, azt is kapja 5 hónapos kora óta és a cseresznyét is.

Szerintem ki kell próbálni és ha nem jól reagál rá, 1-2 hét múlva újrapróbálni.

2014. okt. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. okt. 25. 21:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!