Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csinálhatok 10 hónapos babámna...

Csinálhatok 10 hónapos babámnak bolti tejből tejbegrízt?

Figyelt kérdés
Kislányom tejérzékenygyanús, a natúr joghurttól és a medvesajttól kiütéses lett a feneke. 1,5-ös vagy 2,8-as tejből készíthetek neki tejbegrízt szerintetek?
2014. nov. 7. 15:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Én nem ajánlanám, a tejet egyébként is 1 éves kor felett ajánlják bevezetni.
2014. nov. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Kizárt. Ha nem lenne tejérzékeny, akkor se adható a tej 1 év alatt, így meg pláne.

Keverj tápszert és abból csináld neki, vagy ha anyatejes akkor fejt tejből.

2014. nov. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
Ne tedd!
2014. nov. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek az előző válaszokkal. Még akkor sem ajánlott, ha nem lenne tejérzékeny-gyanús. Én rizstejből készítettem ennyi idősen a lányaimnak.
2014. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%
Ha biztosan tejérzékeny, akkor ne. De ha nem az, nyugodtan. Mi már 3-4 hónaposan kaptunk , és nem ártott meg.
2014. nov. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Állítólag van 0,1%-os tehéntej, abból sem csinálhatok neki? Anyósom nagyon erősködik, hogy szerinte már kaphatna tejet, én ebben nem vagyok olyan biztos, főleg, hogy érzékenyen reagált a joghurtra meg a sajtra, ráadásul az apja is tejérzékeny.
2014. nov. 7. 15:51
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Kerdezo, tenyleg ennyire csokkent ertelmu vagy, vagy csak tetteted?
2014. nov. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

Semmilyen tehéntejet nem javasolnak 1 éves kor alatt. Ha pedig allergiás van a családban, akkor ajánlott még később bevezetni.

[link]

2014. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
ezt nem egészen értem, ha tejérzékeny gyanús, akkor SEMMILYEN tejterméket nem adnék neki, amíg nem beszéltem meg egy táplálkozási szakemberrel, főleg nem tejet és főleg nem egy éves kor alatt.
2014. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értelek, ha nem bírja a joghurtot és a sajtot, nyilván nem fogja a tejet sem, főként hogy az apja is tejérzékeny, ehhez nem kell nagy tudomány. Én nem vagyok nagy tejellenes, de ebven az esetben eszembe se jutna.
2014. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!