Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csinálhatok 10 hónapos babámna...

Csinálhatok 10 hónapos babámnak bolti tejből tejbegrízt?

Figyelt kérdés
Kislányom tejérzékenygyanús, a natúr joghurttól és a medvesajttól kiütéses lett a feneke. 1,5-ös vagy 2,8-as tejből készíthetek neki tejbegrízt szerintetek?
2014. nov. 7. 15:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem is értem, ha tejérzékeny gyanús, meg az apja is az, akkor eddig sem kellett volna még tejterméket kapnia. Én lisztérzékeny vagyok (felnőtt koromban lettem az), de azt mondta szakember, hogy emiatt 10 hónapig semmi tejterméket nem adhatok, 10 hónaposan kezdhettem a sajttal, egy évesen kaphatott joghurtot, előtte csak 1-1 kanállal. A tej bevezetését 1,5 évig semmiképp nem ajánlották.
2014. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: egyelőre úgy érzem, megérte az elővigyázatosság, most 3 éves, eszik reggel-este kakaót kb. 2 éves kora óta és semmi baja tőle.
2014. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ne adj neki, főleg, ha tejérzékeny-gyanús, a többi tejterméket is el kéne hagyni, hamarabb kinövik azok a gyerekek, akik egyáltalán nem kapnak, mint akiknél próbálkoznak időnként!

A tej zsírtartalmán meg aztán végképp semmi nem múlik, a fehérje allergizál, az a 2,8-asban és a 0,1-esben is teljesen ugyanaz.

2014. nov. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
A fiam 4 hós kora óta volt tejmentes étrenden, tejfehérje-allergiája volt. Teljesen ki kellett iktatnunk az étkezéséből a tejtermékeket, sőt, mivel szoptattam, én sem ehettem/ihattam tejes dolgokat. Nagyon szigorúan betartottam az utasításokat, és íme az eredmény: most 19 hós. 1 hónapja vokt tejterhelése, teljesen kinőtte, falja a tejes dolgokat és issza a tehéntejet, és nincs véres széklet, ekcéma, semmi. Vedd komolyan a tejmentes étrendet, konzultálj gasztrós dokival és dietetikussal! És ne kísérletezz! Főzd a tejbegrízt növényi tejből. A fiam hosszú hónapokon át kókusztejet ivott, azzal főztem Neki. Imádta.
2014. nov. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!