Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Megbíhatóak a pl spar-ban...

Megbíhatóak a pl spar-ban levő bio áruk? Az automatikusan magyar termék? Nem értem.

Figyelt kérdés

nem szabad importált árukkal kezdeni, a magas nitráttartalom miatt, egyszerűen még egy szem krumplit nem mertem venni a babának, így bébiételezünk.

de szertnék én magam készítette püréket, főzeléket krumpliból, céklából, bio sárga répából, vagy orr van mondjuk a gesztenye is, később a saláta, spenot, brokkoli, sütőtök


egyszerűen nem merek semmit vásárolni!


azt hallottam ne is reménykedjek télen nem importált árura.

megget, cseresznyét jövőre tudok adni, barackot, meg még annyi mindent jövőre adhatok..:(


2014. nov. 19. 10:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*ott
2014. nov. 19. 10:56
 2/12 A kérdező kommentje:

mivel nálunk nincsenek bio boltok, esetleg menjek piacra az öreg nénikhez?

vagy hol kell vásárolni?

2014. nov. 19. 10:57
 3/12 anonim ***** válasza:
És ha lazítanál túlaggódás helyett?
2014. nov. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó, ha ennyire félsz az import áruktól. Gondolj bele, mitől olyan szép némelyik magyar zöldség, gyümölcs? Nem azért, mert bio. Igen, ha őstermelőtől vásárolsz, megbízhatóbb, de ők is permeteznek. Vidéken nőttem fel. Meg kell mosni a babának, és nem lesz gond! Értékes tápanyagtól fosztod meg, ha nem adsz neki!
2014. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

akkor a bio azt jelentené, hogy nem "vegyszeres"?

de akkor is érdekes az importált bio áru, mivel nitráttal tartósítanak...


próbálok nem rá görcsölni amúgy ez a lazított verziom...eddig a bébiételekkel is bajom volt...

2014. nov. 19. 11:37
 6/12 anonim ***** válasza:
Menj el a legközelebbi zöldségeshez, és vedd meg amit szeretnél adni a babának! Ha nincs idénye, akkor a legközelebbi élelmiszer boltba vedd meg fagyasztva! Ha nem megy, akkor pszichológus. Banánt sem fogsz adni, mert nem terem Magyarországon??
2014. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
:( Szerintem így nem lehet élni. Megértelek, mert én is tudatosan étkezem és vásárolok, de tiszta élelmiszer nincs. Akkor sem, ha rá van írva, hogy bio. Koszos a világ, koszos a föld, a víz, a levegő. Ez van, ide születtünk. Élelmiszermérnökként mondom, menj le a boltba, vásárolj be és egyél, te is és a babád is! Ha ilyen jellegű problémáid vannak, egy szaksegítség sem ártana a jövőben, mert jönnek majd a ruhák, amiket ebből-abból állítanak elő, a műanyag játékok, amik megint másból vannak, a homokozóban játék, amibe pisilhatott kutya, macska, meg a mászó babád, aki minden talált szöszt be fog nyelni... Ideje megtanulni lazítani!
2014. nov. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, almat banant 7 hos fiamnak en is uzletbol veszem. vettem mar neki krumplit es sargarepat is.

Most tesverem hozott jo par kg krumpli meg sargarepat, ez tuti bio, mert o termelte meg . De azert ennyire nem parazom el.

2014. nov. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszönöm, néha azzal nyugtatom magam, hogy úgy is csak 1-2 kanalat eszik még belőle, akkora baj csak nem lehet.


amúgy nem lennék ilyen, ha nem olvasnék mindent össze.

simán etettem hibás almával(mamától össze vissza volt ütögetve, meg foltos, kicsit fonnyadt, lehámoztam és kész, erre olvasom, csak teljesen egészséges, tömör tapintású almával kell kezdeni...)


banán és tsai (déli gyümiket)majd 1 éves kortól

e szerint próbálnék haladni(csak most megállított a meggy, cseresznye):

[link]

2014. nov. 19. 13:44
 10/12 A kérdező kommentje:
meg a sütőtököt is kihagynám még, mert az meg besárgíthatja a bőrt, kikopik ugyan, de nem akakrok sárga babát
2014. nov. 19. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!