Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor, hogyan, miből tanítottá...

Mikor, hogyan, miből tanítottátok meg a gyermeketeket önállóan meginni a tápszerét/tejitalát/kakaóját (amit reggel és este fogyaszt)?

Figyelt kérdés
Szeretném ha már közösen reggelizhetnénk (11 hónapos) de amíg cumisüvegből etetem, ez nem megy.

2014. dec. 9. 09:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Mármint a cumisüvegből se issza meg egyedül? Nálunk 5 hónaposan már egyedül is itta a tápszert, de ő a kisebb, közben a nagyobbat is intéznem kellett :D 6-8 hónap között már át lehet térni csőrösre, abból is tudnak egyedül inni. Leülteted az etetőszékbe az asztalhoz, ti isztok a bögréből, neki meg eléteszed a cumisüveget vagy a csőröst :)
2014. dec. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az persze más kérdés, hogy mikor jön el az az idő, amikor már bögréből isznak egyedül, nálunk ez nem ment hamar, talán 2 év körül, sokáig volt csőrös üvegük.
2014. dec. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát ezt soha nem tanítottam neki. Olyan 14 hónapos koráig a cumiból én adtam neki a tápszert, akkor egyik napról a másikra nem kérte többet, és pohárból ivott. Ugyanakkor kb. 10 hónapos korától mindig velünk reggelizett: beültettem a székbe, kapott egy picit a miénkből, ha éppen olyat ettünk, ha nem, akkor adtam neki valamit, ami neki való, és evett velünk.
2014. dec. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1-2 válaszoló vagyok. Amúgy mi is nagyon hamar együtt ettünk, nem csak reggel, mióta ülni tudnak, etetőszékben ettek velünk együtt, csak persze még én etettem őket :) A lányom nagyon válogatós volt, vele sokáig egy tányérból ettem: elétettem a tálcára egy felnőtt tányér kaját, amit én eszek, és hagytam, abból vegyen, ami neki tetszik, vagy legalább mutassa, miből kér. Így kiderült, mi az, amit nem szeret, ha egybe keverem neki az ételét :)
2014. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is a kezébe adtam a cumisüveget, amikor próbálkozott nyúkálni, kb. 5-6 hónap között és azóta abból magát eteti.

Mam üveg, vettem rá ilyen csőr szerű valamit, amiből csak akkor jön, ha ráharap és szívja, de nem csöpög ha elejti, vagy rázza, majd ez után a csőröspohárból fokozatosan megtanulta, hogy úg yigyon, hogy csak a legvégét szívja. 8,5 hónapos, mondjuk a csőrös poharat még nem merem a kezében hagyni, mert ha azt megrázza, akkor az megy mindenfelé.

Pohárból is iszik, de csak feles pohárból tudom szépen itatni, egyedül abból még nem megy neki. A cumisüveg a tuti először szerintem, csöpögésmentes cumival.

2014. dec. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk sem ment még ilyen korban talán kb fél évre rá már nem kellett fognom reggel az innivalót. Nem azért van mert nem tudja tartani az üveget, hanem mert még fáradt :) nem is tudom hogy fogalmazzam :)

Próbáld, hogy odateszed a kezét az üveg alá és ha megfogja hátha meg is tartja. Próbáld hogy egyik kezeddel te eszel, előre elkészített szendvicset tudsz így enni a másikkal fogod az üveget.... más ötletem nincs :) Nyugi menni fog majd úgy is ahogy szeretnéd.

2014. dec. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 8,5 hónapig anyatejes volt, talán ezért nem vagyunk olyan gyakorlottak. De lehet hogy akkor lassan áttérünk a csőrösre, azt ismeri is, napközben abból issza a folyadékot önállóan.
2014. dec. 9. 12:28
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ha önállóan használja a csőröst, akkor azt próbáld mindenképp :)
2014. dec. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem tanítottam meg egyedül inni a tápszert. Mivel sajnos elég kevés ideig tudtam szoptatni, ezért ez maradt nekünk az összebújós táplálás. Mindhárom gyerekemnél úgy csináltam, hogy körülbelül a reggeli tápszer után 1 órával reggeliztünk együtt. Két éves korukig itták a tápszert cumisüvegből, aztán áttértünk a bögrére.

A legkisebb most másfél éves, és még nagyon ragaszkodik ehhez a meghittséghez. Nem is akarja megfogni az üveget, pedig tud már pohárból is egyedül inni.

2014. dec. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!