Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hat hónaposan mindent eszik a...

Hat hónaposan mindent eszik a baba. Ez megszokott?

Figyelt kérdés
Ha mindent eszik egy hat hónapos gyerek, csak turmixolva, az egészséges neki (sótartalom, cukor, tartósítók)? Illetve ez mennyire mindennapos?

2014. dec. 18. 07:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%

Hat hónaposan már sok mindent ehet, de NEM mindent. Ha az ételben van só, cukor, fűszer, az nem baj, de a tartósító igen.

Sőt. 6 hónaposan már ehet puha, darabos ételeket is, abból, amit természetes alapanyagokból, otthon főzöl neki.

"Mindent" legfeljebb 8-9 hónaposan ehet egy baba.

2014. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
a babák sem tartósítót sem cukrot nem esznek efy éves kor alatt (jó esetben). só tartalma mindennek van, pluszban sózni nem szabad
2014. dec. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szóval, ha húslevesből pürésítem a zöldségeket, az jó? Vagy nem? Hiszen abban is van hozzáadott só.

Bolti krémtúróról mi a véleményetek? Tudom, hogy mindenki máskor vezeti be a tejtermékeket, nem is a tejes mivolta miatt kérdezem.

2014. dec. 18. 07:58
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én 6 hónapos korában még nem vettem ki a mi ételünkből neki semmit. Mindent külön főztem a korának megfelelő útmutatás szerint. Kb 8-9 hónaposan már húslevesből kapott zöldséget, húst. Most egy éves és sokszor azt eszi, amit mi. Én biztosan nem adnék bolti krémtúrót. Ha mindenáron savanyított tejterméket szeretnél neki adni, akkor inkább sima túrót keverj össze pürésített banánnal,vagy vmilyen gyümölccsel,( de én nem adnék még neki sem túrót, sem joghurtot.)
2014. dec. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Te jó ég!

Dehogy ehet mindent egy 6 hónapos baba! Ekkora címeres ökörséget is ritkán hallok. Ne csodálkozz ha majd mindenre allergiás lesz a gyerek mert minden baromságot megkap turmixolva, mert így a kényelmes, hogy nem kell külön pepecselni at ő ételeivel.

2014. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Hát az enyemek anyatejet almat es barackot ettek ekkor. .sőt a kisebbik 10honapos korig kb kostolgatott csak (semmit nem volt hajlandó enni anyatejen kivul) a leveszoldseg mondjuk nem gáz szerintem, bár attól is függ mióta taplalsz hozzá, mi evett eddig
2014. dec. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%

Mindent még nem ehet, de sok mindent igen. Ez a nem ehet cukrot, azért érdekes, mert már a tápszer és az összes bébiétel tartalmaz hozzáadott cukrot.

Ha már tartotok ott a hozzátáplálásban, akkor megpróbálhatod a levesből a zöldséget is, esetleg ne rögtön egy egész adagot.

A krémtúrót én személy szerint nagyon szeretem, de a babának 6 hónaposan még biztos nem adok, és később is majd itthon készítettet kap.

2014. dec. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%
epp ezert nem is adok neki se tapszert se bolti puret mivel cukrozott. alkalmi jelleggel rendben...de rendszeresen inkabb hazi kosztot eszik. en sem eszek zacskos levest es konzervet. neki miert adnek???
2014. dec. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem megszokott. A legtöbb helyen 6 hónapos korban javasolják a hozzátáplálás megkezdését. Ha már elkezdtétek a hozzátáplálást, akkor kaphat húslevesszerű ételt, leturmixolva, de só nélkül! A hozzáadott só fölösleges neki, és nagyon meg is terheli a veséit. És a tartósítószert is kerülni kell. A tejtermék bevezetését is későbbre (7-8 hónap) ajánlják, először natúr joghurtot, esetleg natúr túrót gyümölccsel vagy anélkül.
2014. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az anyuka. Nem mindennel értek egyet én sem. Tanácsolni viszont nem merek neki semmit, mert nekem nincs gyerekem, neki viszont már van egy nagyobb is, tehát tapasztalt.
2014. dec. 18. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!