Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kap mostanában sok baba...

Miért kap mostanában sok baba különleges, nem megszokott nevet?

Figyelt kérdés
Néha olyan "érdekes" névválasztásokkal találkozom, komolyan mondom, nem értem, miért törekednek a szülők arra, hogy minél különlegesebb legyen a kicsi neve...tudom, semmi közöm hozzá, természetesen nem is ítélkezem senki döntése felett, de amikor közlik a kislány/kisfiú nevét, igyekszem nem elképedt arcot vágni. :/
2014. jún. 28. 19:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%

Ezt én sem tudom.

Gondolom mert azt gondolják, így kirí majd a tömegből, és egyedi gyerekük lesz.

Nincs más tippem.

Az én fiam "normális" nevet kapott...

2014. jún. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Neked mi szamit kulonlegesnek? Irnal peldakat?
2014. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%

Van már gyereked?Szerintem még nincs akár milyen nevet választasz, 10 emberből örülhetsz ha mondjuk a felének tetszik.A többiek meg igyekeznek nem elképedt arcot vágni.

Adhatsz Ildikót ,Máriát,Sárát,Maját,Lucát,Terit,Áldáskát vagy akármilyen különleges nevet ürülhetsz ha már a család minden tagjának tetszik.Én mondjuk törekedtem arra,hogy ha a játszótéren szólók a kislányomnak akkor ne az összes gyerek szaladjon hozzám.Épp a harmadik babóm váróm és nekünk nagyon nehezen megy ez a névválasztás szerintem megint a szülőszoba előtt dől majd el.

2014. jún. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
inkább nem írnék...mert nem szeretnék senkit sem megbántani, de nagyjából úgyis behatárolható szerintem, hogy mi számít szokatlan hangzásúnak, különlegesnek...vagy tévednék?
2014. jún. 28. 19:47
 5/18 A kérdező kommentje:
köszi, két gyerkőc van itthon...:D
2014. jún. 28. 19:47
 6/18 anonim ***** válasza:

:-) nem gondoltam volna mert szerintem ez tényleg nagyon nehéz téma :-) amúgy kíváncsi lennék mi a különleges neked.


Én nem szeretem a régi neveket próbálok modern de normálisat választani de mégse biztos ,hogy sikerül.elárulod a neveiket?

2014. jún. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert mindenkinek más tetszik. 70 éve az Ildikó volt szokatlan, furcsa. 25 éve a szüleimre néztek ferde szemmel, mert Fanni lettem, az öcsém meg Bence. Akkor mindkét név furcsa volt, és megbotránkoztató. Ma meg minden csoportban 3 Bence, és 2 Fanni van.

10 év múlva a sok Brendon, Kevin, Zille, Mikolt, Fahéj már meg se kottyan.

2014. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy valami különleges nem hinném,hogy rossz, mire érted, ha pl.: az Armandóra,Dzseniferre gondolsz akkor azok nem különlegesek hanem nevetségesek.Nyilván mindenki azt adja ami teszik nekik miért kéne mondjuk Erzsébetnek,vagy Juditnak neveznem a gyerekem ha nem tetszik,csak mert ezek megszokottak?

Vannak fura nevek olyanok amivel szegény kisgyerek szívni fog,vannak olyanok amik nevetségesek,de nem gondolom,hogy ami különleges azzal baj lenne. Pl.: nekem a Noel nem különleges csak baromira idétlennek gondolom,ha így neveznek el egy magyar gyereket.

2014. jún. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2014. jún. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden kornak megvannak a maga "különleges" nevei. Most furán hangzik nekünk "öregeknek", de a gyerekek már ebben nőnek fel, tehát nekik semmi fura nem lesz benne, 20 év múlva ugyanolyan megszokottak lesznek mint a mostani nevek. Szerintem csak simán változnak a korral a nevek is.
2014. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!