Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Elmagyarazna ezt nekem valaki?

Elmagyarazna ezt nekem valaki?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hozzataplalassal kapcsolatban kernek segitseget. A honap elejen kezdtuk a vedono azt mondta h eloszor az almat banant es oszibarackot vezessuk. Kulon kulon mindegyiket kapta vagyis most tartunk igazabol az oszibaracknal. Azt mondta h utana keverhetem ezeket. De viszont a bebietelekbol meg akkora valasztek van hogy megzavarodtam. Neztem a 4 honaposaknak valo kajakat es annyi fele iz van hogy azt egy honap alatt meg se tudna kostolni kb meg akkor se ha minden nap mas fajtat kapna. Ki hogyan csinalta? Foleg hogy jovohonaptol elvileg jon a fozelek es a husi.. A hozzataplalasi tablazatba is belezavarodok.
2014. dec. 18. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Mindenhool máshogy csinálják. Jobb, ha magad készíted a kajákat
2014. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez nagyon jó táblázat, itt ajánlották a neten, ismerősöm is ezt követi


[link]


bébiáételeknél azt figyeld, hogy kezdetben glutén menteset adj és cukor menteset, és ne puffasztókat, de rájuk van írva a kor, ami mondjuk sokszor érdekes (pl 4 hónaposan ananász, meg társai..miközben déligyümiket 1 évtől ajánlott..)

2014. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi azt követtük, ami bébiételben van kapható, hol üvegesben, hol tiszta gyümölcsben. Alma, őszibarack, almabanán püré, körte és így tovább. Mindig azt néztem, mi van a korának jó üvegesekben és azokkal variáltam, pont az ezer féle javaslat miatt. Nekünk eddig ez bejött pedig már 10 hónapos. Mondjuk mi is 4 hónaposan kezdtük és nincs allergiás a családban, ezért nem is voltam "túl" óvatos az ételekkel.


A zöldségeknél a céklát nem találtam üvegesben, de azt is kapta a krumpli után már. Aztán az üveges borsót kevertem a krumplihoz felesben, nem tisztán, szóval majd belejössz addigra úgyis :)

2014. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A bébiételeket tudják úgy készíteni, hogy az ételek nem ajánlott összetevőit kivonják. Pl. málna már elég korán van bébiételben, de abban nincs mag, otthon attól még nem lehet ugyanabban a korban adni.

Nem kötelező minden egyes ételt az adott hónapban tervszerűen bevezetni. A hozzátáplálási táblázat egy útmutató, hogy tudd, mit mikor nem lehet még adni, és kb. milyen sorrendben vezesd be az ételeket. Meg én úgy gondolom, hogy a hozzátáplálás a baba felkészítése, hogy bő fél év alatt ugyanazt ehesse, amit a család. Úgyhogy ha anyuka sose vesz pl. csillagtököt vagy avokádót, akkor tök fölösleges a gyereknek bevezetni az adott hónapban.

2014. dec. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 4-5 hónapos babánál felesleges keverni az ízeket, úgyis csak kóstolgat, had érezze az ételek valódi ízét.
2014. dec. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!