Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem megy a darabos etelek...

Nem megy a darabos etelek bevezetese. Akinek hasonlo gondja volt, mikorra es hogyan oldodott meg?

Figyelt kérdés

A kisebbik gyerekem 11 honapos es most jutottunk el oda, hogy neha, a nagyon puhara fozott zoldsegkockat vagy tesztadarabot (ami szinte szetmallik rogton a szajaban) megeszi, de iszonyu keveset es csak ugy, ha pureben van elkeverve. De van, hogy napokig semmi.

Persze ez is haladas, mert eddig egyszeruen kihanyt mindent, ha darabosat erzett, komolyan azt hittem megfullad. A nagyobbikkal abszolut semmi ilyen gond nem volt soha, pedig o is kisetku volt es egyaltalan nem erdekelte ot sem anno az etkezes. Nagyon tanacstalan vagyok, segitsen kerem, aki tud.


2015. jan. 3. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
hova sietsz, miér görcsölsz ezen ennyire? ha nem akar darabosat enni akkor pűrésítsd neki, ennyi... nincs jelentősége és egyébként se kell egy 11 hónaposnak darabosat ennie, bőven ráér vele. ha ennyire rágörcsölsz, a kedvét is elveszed a próbálkozásnak. hagyd, majd ha megérik rá, jelezni fogja
2015. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pont igy vagyok en is csak nekem mar 14 honapos... Most kezdte el enni, pár hete hogy csak a fel adag kajcsit pûrésitem . De ha nagyobb darab van, akkor kijön az összes kaja amit addig evett.mszoval engem is érdekelne hogy lehet rászoktatni hogy darabokat egyen :/ igazából soha en e erőltettem nála semmit, de azert ennyi idősen mar bőven ennie kene... Kenyeret sajtos gallért mindent megeszik gyönyörűen rágja szereti is minden nap csomót eszik csak a darabos "baby " ételt nem eszi meg...
2015. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyobbik volt ilyen. Idővel megoldódott. Próbálkozz néha, de annak semmi értelme, hogy hányjon.
2015. jan. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
15 hónapos koráig a tápszeren kívül semmi nem kellett neki. Idővel megoldódott. 5 éves és mint eszik...:)
2015. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat, nem szoktam meghanyatni :)

De a nagyobbikkal semmi ilyen problema nem volt, igy teljes megdobbenes volt, hogy amikor az elso (villaval osszetort banant) kihanyta, ugyhogy az osszes aznapi etkezese is kijott.

Probalkozom kisse darabosabbal, ha nem eszi, osszeturmixolom. Ha tobb napig nem hajlando darabosat enni, akkor nem is probalkozom egy ideig, aztan ujra.

Valahol megnyugtato, hogy mas is jart igy.

(O a kenyer belesjet is kihanyta, azzal nem is probalkozom most egy darabig.)

2015. jan. 3. 19:59
 6/9 anonim ***** válasza:

3. vagyok: persze, nem arra gondoltam, hogy direkt kínzod :)

A nagyobbik gyerekünk adott elő egyszer egy olyan öklendezést, hogy anyukám a mai napig emlegeti.

2015. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Legyen szives segitsen, aki tud.

Annyit "haladtunk", hogy visitogorcsot kap minden etkezesnel, hogy csak a mi etelunkbol akar enni, a sajatjabol nem hajlando, viszont ahogy megerzi a szajaban, hogy darabos, rag rajta kettot es kikopi. Mindent, kivetel nelkul. Mivel itthon van a masik gyerekem is, nem tudom ot kulon etetni napi 5szor, az 10 etkezes lenne osszesen! (Raadasul nem is hajlando enni, ha latja, hogy a tesoja mashol van.)

2015. jan. 26. 12:36
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
én a kezébe adnék babakekszet, rágcsálja, nyammogja és szép fokozatosan ismertetném meg a rágással
2015. jan. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az előttemszólót folytatnám: a baba pont ezt csinálja, fokozatosan ismerteti meg magát a rágással, a darabossal, igazodj a tempójához, ha nem akarod egy hónap múlva bölcsibe adni, nincs értelme sietni. Mutasd neki, amit ti esztek, ha akarja megkóstolja, ha kiköpi, még korai neki.
2015. jan. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!