Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Darabos étel bevezetése, de...

Darabos étel bevezetése, de hogyan?

Figyelt kérdés

1 éves lesz a kislányom és mindenki ki van rajta akadva, hogy pépeset eszik. Kap néha pár csipetet ebből abból (gyümölcs, zöldség, vajas kenyér, stb) kapott már kiflit babapiskótát a kezébe, de csak elnyálazza, a daraboktól meg öklendezik. Anyósom szerint én csinálom rosszul, mert túlságosan féltem (van is benne igaza), de akárhányszor próbálkoztam, mindig öklendezés, hányás lett a vége. Tényleg ekkora baj, hogy nem eszik még darabos ételt?

Tudnátok tanácsokat adni, hogy hogyan is kell ezt bevezetni?


2013. aug. 15. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is, nyugi.


Én nem kenyérrel, kiflivel kezdtem neki, hanem puha, édes őszibarackkal. Amikor ez már jó ment, akkor jöhettek a párolt vagy levesben főtt zöldségek (répa, krupli, stb.) a babakekszek (én sütöm, finom, egyszerű és olcsóbb). Azóta már mindenből eszi a darabosat. Holnapután lesz 10 hónapos.

2013. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Enyém 11 hónapos és ugyan ott tart, mint a te babád. Szerintem kb itt is kell tartaniuk nagy átlagban. Én idáig ezen nem aggódtam és nem is áll szándékomban! Amúgy sem tudod erőltetni, amire még nem érett. Nálunk már az is nagy szó, hogy elmajszolt egy egész kis babakekszet egyedül tegnap! Mindenből kér, amit mi eszünk, de csak kostol, pár kis falatkát, amivel elvan akár 10 percig is. Még nincs itt az ideje, hogy darabosat egyen. Szép lassan változnak, ha megérik rá, úgy is látni fogjuk :) Szerintem elég, hogy mindent kipróbál, megismer. Anyósokkal meg több okból sem szabad foglalkozni! :)
2013. aug. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!