Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A rizst adhatom úgy a babának,...

A rizst adhatom úgy a babának, ahogy mi esszük (csak pépesítve), vagy muszáj szétfőzni?

Figyelt kérdés
Minden baba receptben azt látom, hogy "vízben főzzük meg a rizst, majd pépesítsük".
2015. jan. 21. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyi idős és mennyire eszik darabosat.

A fiam már rég zsömledarabokat, banánt, borsót evett pépesítés nélkül, de a rizst kiköpte villával összetörve is. Ha nem főzöd szét, száraz marad szerintem. Adhatod úgy is, ahogy ti eszitek, könnyen emészthető, de akkor turmixold bele zöldségbe pl. Vagy ha már elég idős, lehet megeszi szárazabban, darabosan is, de nálunk a szétfőtt húst előbb nyammogta el, mint a rizst.

2015. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem darabosan gondoltam, hanem pépesítve. De nem szétfőzve bő vízben, hanem azt turmixolni, amit mi eszünk. 7 hónapos. A kiflit már eszi, de a rendes ételek egyenlőre pépesen jobban bejönnek neki.
2015. jan. 21. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Tápértékileg és emésztési szempontból (7hónaposan) nem számít, hogy megfőzöd, ahogy kell, vagy szétfőzöd péppé. Nehezebb pépesíteni, ha szárazabb, de teljesen jó úgy is.
2015. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én jó ragacsosra főztem hogy szétvigye a turmix. ha jó a darálód, akkor megpróbálkozhatsz az általad keményebbre főzött verzióval is...az enyém nem vitte el.
2015. jan. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. jan. 21. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!