Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos kislányom anyatejes....

7 hónapos kislányom anyatejes. Maximum 30 ml főzeléket eszik meg egy nap, de van, hogy csak 2-3 kanállal. Viszont sokszor kel éjszaka, úgy gondolom, pótolja a kalóriát, éhesnek tűnik. Van ötletetek, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Mindegy, mikor kínálom (szoptatás előtt/után). Gyümölcsöket nem fogadja el. Ha elfogad egy ételt, akkor is nézelődik közben, a száját félig nyitja, kvázi megengedi, hogy adjak neki egy kicsikét. Erőltetni nem szoktam, nem szorongok az evése miatt sem, de szeretném, ha nem enne ennyiszer éjjel.
2015. jan. 30. 07:16
 1/7 A kérdező kommentje:
6 hónapos korától táplálom hozzá, ezt elfelejtettem írni.
2015. jan. 30. 07:20
 2/7 anonim ***** válasza:
50%

Kérdéses, hoyg éjjel éhes vagy szomjas? Ugyanis sok esetben a szoba túl meleg, a levegöje túl száraz, ezért a gyerek állandóan felébred arra, hogy szomjas.


Este - lefektetés elött - alaposan szellöztessd ki a gyerek alvóhelyét, (legalább 5 percig ablak nyitva), a fütést úgy állítsd be, hogy maximum 20 fok legyen, egy pizsama + takaró vagy nem vastag hálózsák legyen rajta. A szoba levegöjét párásítsd - a legjobb több nagylevelü szobanövényt állítani be, mert attól normális páratartalom lesz benn.


Éjjel megpróbálhatod a gyereket nem szoptatni, hanem vízzel vagy (édesítetlen) teával megitatni.

2015. jan. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy néz ki a baba napirednje? Milyen gyakran kap szopni/enni?

Mert sokszor azért nem akar enni, mert még nem éhes, ha túl gyakran kap valamit.

Próbálj kicsit ritkábban adni neki (3 óránál nem gyakrabban), akkor jobb lesz az étvágya, és jobban eszik.

2015. jan. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Párásítunk neki, 20 fok van a szobában és szellőztetünk is :)

A napirendje a 2,5 éves bátyóhoz igazodik, fél 7 körül kelés, reggeli (anyatej), 9 körül tízórai (ekkor kap szilárdat, de meg is kell szoptatni utána), fél 10 körül alszik 30-50 percet, amikor tehetem, akkor a levegőn. Délben ebéd (szoptatom, ha elfogadja, akkor kap anyatejjel kevert gabonapépet is a glutén miatt), fél 1 körül alvás. 1 órát alszik kb., sokszor vissza kell altatni, akár 10 percenként is, szoptatást igényel. Délután 3 körül szoptatom, majd 6 körül, végül elalvás előtt fél9 körül. Eleinte igény szerint szoptattam, az igényeiben mostmár ilyen rendszer van, nem az órát nézem, de kb. mindig azonos időpontokban kér enni. Éjjel kel 11-12 körül, 2-kor, 4-kor - és ezek a legjobb éjjelek :(

2015. jan. 30. 07:59
 5/7 anonim ***** válasza:
49%

Próbálj neki tejpépet adni az utolsó vagy utolsó előtti étkezés helyett.

Az én kislányom azt elfogadta,pedig Ő is minden ellen tiltakozott:)

Hátha bejön a Te babádnak is:)

2015. jan. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tejpép éjszakára, vagy a babydream-es tejbegríz nekünk is bejött. Jobban alszik tőle, pedig nekem elfogadja nap közben is a baby ételeket és még szopik is hozzá.
2015. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem jön a foga? Nekem 7 hósan ugyan ez volt, azt hittem megőrülök, és azért nem eszik nappal mert éjjel sokat szopik. 3 hétig ezt csinálta, aztán áttört az első fog.
2015. márc. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!