Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6-7 hó körüli babátok mennyi...

6-7 hó körüli babátok mennyi zöldségpürét/gyümölcsöt eszik egyszerre?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hetekben elég jó étvágyú volt a babám, 130 ml körül megevett mindenből...de két napja valahogy semmiből sem szeretne 60-70 ml-nél többet enni, kivéve persze tejpépből...mivel tejem meg már alig van, most vagy pótlok, vagy rá hagyom...mit tennétek?
2015. febr. 6. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:

ilyenkor én még csak kóstoltattam

szenvedtünk az almával, utána a répával..rémálom volt

2015. febr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de ő már 5 hete hozzátáplál, 3 hete van kiváltva az ebéd és eddig nem is volt gond
2015. febr. 6. 14:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem olyan 50 gr körül evett ilyenkor, pedig 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást.
2015. febr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

és akkor pótoltál neki tápszerrel vagy mi?

az én babám kezdetektől nem eszik olyan mennyiségeket...másnál olvasom hogy 2-2,5 dl tápszert megiszik este...hát az enyém kb 130 ml-t szopik..meg hogy megesznek 180 ml főzeléket....egyébként kb 300-400 gr-ot hízik most havonta, igaz tejpépnek köszönhetően.

2015. febr. 6. 14:43
 5/7 anonim ***** válasza:
az én fiam 6 hós lassan 5hósan kezdtem hozzátáplálni. kb1 hete van teljesen kiváltva az ebéd meg eszik 200ml-t is. de ma pl répa-alma-rizs-husi (az utóbbit most kapott először) kb 100ml-t evett, de nem kapott utána tápszert és azóta alszik. több mint 2 órája, meg előtte kb 2-2,5órával evett tápszert. de tegnap pl grízt kapott almával kb 200ml-t. eddig sütötök, répa, krumpli, alma, rizs van bevezetve, ezek kombóját simán eszi.
2015. febr. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 6,5 hónapos. Igaz még csak 1 hete kap főzeléket, de ő se eszik olyan nagy mennyiségeket. Mondjuk én még aktívan szoptatok, van tejem szerencsére. 5 hónapos kora óta táplálok hozzá, gyümölccsel kezdtem,azt már jól eszi, feltéve ha a fogára való,abból 150-200-at simán megeszik. Amíg hízik a babád és jó az általános állapota, nem látod rajta a kiszáradás jeleit, addig nincs gond. Legalábbis nekem ezt mondta a gyerekorvos. Szerintem ne erőltesd, egyen amennyi jól esik neki, ha éhes lesz úgyis fog enni. Az én babám pl ma 2 kanállal evett a meggyes krumpliból és köszönte szépen. Szopizott utána kb. 5 percet és elaludt, ennek már 2 órája. És ebben a korban lelassul a babák súlygyarapodása. Szóval szerintem ez türelemjáték.
2015. febr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Max 100 gr-t eszik meg, sokszor csak 50 gr-t, ráhagyom, aztán szopizunk. Kicsi még.
2015. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!