Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A védőnőtól kapott táblázatban...

A védőnőtól kapott táblázatban 1 hét 1 íz. Most 4 féle van bevezetve /répa, krumpli, alma, sütőtök/, jövőhéttől a fehérjék jönnek, hús, túró, sajt, tojássárgája. Ha ilyen lassan haladunk akkor 7 hós korára csak 4zöldséget/gyümölcsöt fog enni?

Figyelt kérdés
2015. jan. 31. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Turo, sajt, tojassarga nagyon korai lenne. Tojassargat 10 honapos kor utanlehet adni.
2015. jan. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hát én nem tudom :) 5hós +pár naposan kezdtük a hozzátáplálást. a következő 4 hét ez a négy dolog.
2015. jan. 31. 20:53
 3/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a fajta etetési mód egyik gyereknél sem jött be. Mindig volt olyan, amit nem voltak hajlandóak lenyelni. Nem foglalkoztam vele. Ette azt, ami ízlett. Olyan is volt, hogy jóllakott valamivel és legközelebb már nem ette meg. Főzeléket is főztem nekik, de szinte csak ki kellett borítani. Azért próbálkoztam rendíthetetlenül, ha nem jött be a menü, maradt a készen kapható babakaja. Persze abból is 2-3 fajta jött be csak. Sokáig szopiztattam őket, ezért nyugodtabb voltam, hogy a szükséges tápanyagokat, vitaminokat Úgyis megkapják.
2015. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

szép lenne ha 6 hónapos korában elkezdenéd bevezetni a tejtermékeket és a tojást. nem hiszem, hogy ez lenne a védőnői táblázatban....

nálunk 4 éve az volt az ajánlás, hogy 1 új íz az 3-4 nap. első nap 2 kanál, második nap 4, harmadik nap vagy emeled vagy mehet egész adag. de 4. nap már egész egész adag és jöhet az új. így heti 2 ízt vezettünk be.

de szép sorban, a túrót 8 hónaposan majd, a tojást meg 10 hónaposan, fehérjét 1 éves korban...

2015. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Valamit félreértettél. Biztos nem kell még hat hónaposan túró, tojás. Csirkemellet, pulykamellet lehet, de tejtermékek még raérnek. Zöldség, gyümölcs is van még egy rakat, cukkini, sóska, spenót, cékla, brokkoli, barack, meggy, szilva. A glutént is be kellene már vezetni. Az egy hét egyébként szerintem sok egy új ízre, nekünk nem is javasoltak ennyit.
2015. jan. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, ha nem lenne a táblázatba, nem kérdezném.
2015. jan. 31. 21:11
 7/17 A kérdező kommentje:

file:///C:/Users/Anita/AppData/Local/Temp/sv23qzhn.tmp/sv23r7bq.tmp/t+%C3%ADpl+%C3%ADl+%C3%ADs.htm


remélem jó a link.

2015. jan. 31. 21:13
 8/17 A kérdező kommentje:
nem jó... :)
2015. jan. 31. 21:13
 9/17 A kérdező kommentje:

3.etetés 2-3 csipetnyi túrót belekeverni 1 bébiételes üvegnyi őszibarack vagy alma vagy krumpli vagy sárgarépa pürébe

4-5 csipetnyi túrót belekeverni 1 bébiételes üvegnyi őszibarack vagy alma vagy krumpli vagy sárgarépa pürébe

6-8 csipetnyi túrót belekeverni 1 bébiételes üvegnyi őszibarack vagy alma vagy krumpli vagy sárgarépa pürébe

10-12 csipetnyi túrót belekeverni 1 bébiételes üvegnyi őszibarack vagy alma vagy krumpli vagy sárgarépa pürébe

10-12 csipetnyi túrót belekeverni 1 bébiételes üvegnyi őszibarack vagy alma vagy krumpli vagy sárgarépa pürébe

10-12 csipetnyi túrót belekeverni 1 bébiételes üvegnyi őszibarack vagy alma vagy krumpli vagy sárgarépa pürébe

10-12 csipetnyi túrót belekeverni 1 bébiételes üvegnyi őszibarack vagy alma vagy krumpli vagy sárgarépa pürébe


ez a hozzátáplálás 6. hetére írja. azaz ha 5 hósan kezdem a hozzátáplálást akkor alig 6.5 hósan kapná....

2015. jan. 31. 21:18
 10/17 anonim ***** válasza:

ha ilyet ír akkor biztos vagyok benne, hogy kezdi, 6 hónaposan kell kezdeni a hozzátáplálást. na mindegy.


a link nagyon nagy :D

2015. jan. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!