Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A tejpépet anyatejjel is...

A tejpépet anyatejjel is meglehet csinálni, vagy csak vízzel?

Figyelt kérdés
Néztem neten a hippes tejpépek leírásánál,hogy lehet, a dobozon viszont az van,hogy vízzel elkészíthető. Akkor lehet mindkettővel? Más márkát is? Gondoltam akkor megcsinálhatnám az éjszaka lefejt tejjel :-)
2015. febr. 7. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz anyatejjel túl """erős"""? Nem tudom jobban feltenni a kérdést.. Az anyatejnek van tápértéke (zsír, szénhidrát és a többi), ellentétben a vízzel.
2015. febr. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát igaz, erre nem is gondoltam
2015. febr. 7. 14:26
 3/6 piroska és a farkas ***** válasza:
Én is ugyanarra gondoltam, mint az első válaszolo. Az anyatej önmagában is elég táplálo, és a tejpép vizzel készítve szintén önmagában elég. De amit éjszaka lefejsz, az esetleg egy komplett tejpépes étkezést nem váltana ki?
2015. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
pont ez az,hogy elég lenne. a gyerekorvos mondta,ha annyi tej van,mi ne kezdjük el 6hósan a hozzátáplálást,hanem várjunk. ezt gondoltam alternatív megoldásnak,hogy tejet egyen,de egy picit mást is,meg ugye kanállal.
2015. febr. 7. 14:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem fontos, hogy hozzátáplálásban ne az orvosra hallgass. mármint irányelveket be kell tartani, de ha úgy látod, hogy a babád 5 hónaposan nyitott egy új ízre, akkor lehet. főleg hogy még nem is hozzátáplálnál hanem kóstoltatnál.

tejpépet felejtsd el, az tápszer, egy anyatejes babánál tök felesleges, hisz nem kell pótolnod a tejet és te is azt írod, hogy csak azért tennéd, hogy más állagút kapjon.

krumpli az nem allergén. megfőzöl egy krumplit vízben, anyatejet ráöntesz és összeturmixolod. pép is, más is, sűrű is és anyatej is :)

vagy a tejberizs, a rizs sem allergén, gondolj csak bele, az allergiás babáknak sinlacot adnak amit sztjánoskenyérmag és risz :)

megfőzöd vízben, jól főljön szét de csak annyi vízben amennyit felvesz! ha kihűlt, anyatejjel összeturmixolod :)

2015. febr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
dehogyis,nem akarom még hozzátáplálni,csak már most fő a fejem,hogy olyan kaját találjak neki 6hó fele, ami tej,de mégse. persze,örülök is neki,hogy eltoljuk,és ehet tovább tejet,csak tudod,gondoltam a kanalat se árt ha megismeri pl. meg a tejpépet azért is gondoltam,mert hátha azt megenné,2 hete ment a hasa,akkor mondták a plusssz folyadékot olyat vísított meg fintorgott a teára meg a vízre is... de szerintem talán vmi anyatejes kaját megenne majd, és legalább nemmarad le a kortársaihoz képest pl. a kanálhasználatban,az evésben később rágásban. csak pár falatra gondoltam ezek miatt. jók az ötleteid köszi :-)
2015. febr. 7. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!