Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit mivel párosítasz a 6-7hós...

Mit mivel párosítasz a 6-7hós babádnak?

Figyelt kérdés
milyen zöldségeket gyümölcsöket keversz össze? írnál néhány menüt? írhatnak azok is akiknek nagyobb a babájuk. csak az én fiam 6hós.
2015. febr. 16. 16:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

7 hós.

mindig úgy párosítok, hogy legyen benne hasfogó-nem hasfogó és legalább napi egyszer gabona is a pépjében.

általában:


sütőtök (100 ml) + krumpli (30-40 ml) vagy ugyanennyi cékla vagy ugyanennyi répa (mást még nem eszik)


almakompót (100 ml) + sütőtök (30-40 ml)


cékla (100 ml) + sütőtök (30-40 ml)


krumplit, almát, répát nem társítok és nem adok egyszerre 50 ml-nél többet mert fogja a kakát.


gabonának szoktam hozzá adni kekszet vagy zabpelyhet.

rizst csak gyümölcsökhöz adok, mert az szintén fog, pl. körte-meggyhez szoktam rizst adni...

ha nyers almát adok abba pl inkább kekszet vagy zabpelyhet teszek.

2015. febr. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :) erre nem is gondoltam hogy mi hasfogó. köszi. próbálok én is így kalkulálni :)
2015. febr. 16. 17:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Igaz az én babám már 11 hós, de mi is így csináltuk. Legyen benne hasfogós-hajtósabb, és ha pl délelőtt vegyes gyümölcsöt evett, akkor ebédre valami szimplább főzelék jött,sárgarépa csirkével,sima krumpli, krumpli répával. Amikor csak simán almát,vagy banánt, ilyesmit evett tízóraira, akkor az ebéd komplettebb menü volt, mondjuk brokkoli-krumpli-répa-csirke. Ezek nagyon alap kaják, de azóta is így tartjuk, ne legyen se túl "szegényes", se túl terhelő a napi menü.
2015. márc. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!