Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Csurgatott tojás levest...

Csurgatott tojás levest mikortól lehet adni?

Figyelt kérdés
tojás édeskömény is van benne
2015. ápr. 27. 14:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Édesköményt már nagyon picik is kaphatnak.

A tojásfehérje már más. Egy éves kor után kis adagban ki kell próbálni, hogy produkál-e allergiás reakciót (főleg, ha a családban előfordul). Ha nem, akkor lassan növelve az adagot, néhány nap után kaphat. De az első születésnapot megvárnám vele.

2015. ápr. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
rendben. 2hét múlva lesz 1éves :) de köszi még várok vele.
2015. ápr. 27. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs igazán ételallergia a családban, akkor egy nagyon kis mennyiséget már most is megpróbálhatsz tojásfehérjéből.

Ezek szerint majdnem egyidősek a gyerekeink (16-án lesz egy éves), én pont tegnap adtam egy kiskörömnyi darabot főtt (nagyon-nagyon-nagyon megfőzött!) tojásfehérjéből, mivel nincs jelen ételallergia a családban.

Egyelőre nincs jele allergiának, holnap megint kap egy kicsit.


Ha egy hét múlva sincs gond, akkor a születésnapja környékén lehet, hogy kap rántottát.

2015. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi. tojássárgáját már adtam. 12-én született -3.án kellett volna de túlhordtam 9nappal :)
2015. ápr. 27. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!