Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nekem tűnik csak gyakorinak...

Nekem tűnik csak gyakorinak ez az ellentmondás?

Figyelt kérdés

Meglepően sok olyan esettel találkozom, ahol az anyák szinte vallásosan ragaszkodnak a szoptatáshoz (jellemzően túl sokáig, akár 3-4-5 éves korig), mondván ez egészséges és jó a gyereknek.


Emellett hozzátáplálásnál már 8-10 hónapos gyereknél büszkén mondják, hogy miket eszik: szalonna, fűszeres kolbász, rántott hús, mirelit pizza, bolti édességek, erősen fűszerezett pörkölt, gomba(!!). De korábbi életkorban is előszeretettel adnak tiltott dolgokat, mint méz, tojásfehérje, földimogyoró, stb.


2015. máj. 24. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, te merre laksz, én felelősségteljes anyákat ismerek. Sokáig szoptatnak, és nem azért, hogy ezt elmondhassák, hanem mert tényleg jót akarnak a gyereküknek. (Mondjuk olyat sem ismerek, aki majdnem iskolás korú gyerekét szoptatná, szerintem ez költői túlzás részedről.) Olyat meg végképp nem ismerek, aki a felsorolt ételeket adná a 8 hós gyerekének.
2015. máj. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy a két tábor ugyanaz? Én évekig szoptattam, de valahogy nem jutott eszembe a 8 hónaposnak füstölt kolbászt adni.


Nem mindenki felelőtlen és ostoba!

2015. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szoptatás-párti vagyok, de azért egy bölcsis-övis ne lógjon már az anyja mellén. Rohadt bizarr, mikor már járni, beszélni tud, és követeli a "titi"-t.


Ugyanakkor azt is túlzásnak tartom, ahogy a hozzátáplálást túlgörcsölik egyes anyukák, csak üveges/csak otthoni, csak bio, csak ekkor meg ekkor kaphat ezt, vagy azt. Ha egy hét hónaposnak adsz trappista sajtot pl., semmi baja nem lesz, mert nem vártad ki a 8 hónapos kort. Vagy ha almát kap 4 hós kora előtt, mittomén, előtte két héttel. Vagy epret 10 hónaposan.


Olyannal nem találkoztam, aki szalonnát ilyesmit adott volna egy pici gyereknek.


Szóval, szerintem a környezetedben felhalmozódott egy pár ilyen anyuka :D de amit csinálnak páran úristen... az enyém már ül, az enyém már bilizik, az enyém már ez meg az, és lesajnálják, akinek a gyereke csak két héttel később tudja produkálni az adott dolgot. Jaj.

2015. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Rohadt bizarr, mikor már járni, beszélni tud, és követeli a "titi"-t."


Kinek mi. Számomra elfogadhatatlanabb a korai hozzátáplálás. Almára semmi szüksége egy 3-4 hónaposnak. Ehet még eleget.

2015. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem az eper 10 hónaposan lenne meredek.
2015. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!