Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Nem ellentmondás ez?

Anyukák! Nem ellentmondás ez?

Figyelt kérdés

A napokban az egyik kérdése valakinek az volt, hogy gond e ha a gyerek tévét néz. Azonnal 20 anyuka letámadta, hogy úristen a tévé nevel bezzeg az övé sose stb.

A mai egyik kérdés az, hogy kinek mi a kedvenc meséje amire már 18 válasz érkezett a gyerek és a szülő(!!) kedvencével.

Most akkor hogy is van ez?

Miért van az hogy arra hogy beteg valakinek a gyereke 2válasz míg arra hogy hol vegyek ruhát 22!! válasz érkezik?? Kinek mi a fontosabb??


2011. okt. 21. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
61%

Mert a beteg gyereket orvoshoz vigye, ne itt írogasson, v emelje meg a telefont és kérdezze az orvost. HA ruhát akar az jobban illik egy ilyen oldalra.


A meséshez meg az nyilván nem ír kedvenc mesét akinek nem néz tévét a gyereke. Ettől még az a gyerek nem lesz sem jobb, sem okosabb.

2011. okt. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

jaaaj sok ilyen ellentmondás van itt:)


Én azt birom, hogy pl egy dohányzó kismamát sokszor védenek a lehurrogó kommentektől, hogy "ne bántsátok, szülhet egészséges gyereket", viszont mikor egy olyan kérdés van, hogy az anyuka a pici lányának mikor be akarta adni a kúpot véletlen felcsúszott és úgy látja megsértette a nuniját és ugye nem lesz baja, arra meg ki akarják hívni a gyámügyet, konkréten!!!Mert hogy az biztos nem véletlen volt, biztos dühből tette, meg különben is, miért akarja letompítani a gyereket mikor sír, fájdalma van..:S


Amúgy az én 1 éves fiam igen, szokott gép előtt ülni!Mert húgom külföldön él, és vele, unokatesójával máshogy nem tudjuk tartani a kapcsolatot!E miatt nem érzem magam rossz anyának, semmi baja nem lesz, ha hetente 1-2x skype-olunk, viszont legalább lesz köze hozzájuk....


De kérdésedre válaszolva, igen, ellentmondás:)

2011. okt. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Többször mondanak itt hazugságot, mint igazat!!!!

Pl:AZ ÉN GYEREKEM:-nem eszik édességet

- nem néz tv-t

-3 évesig szopizik

- nem kap szörpöt

STB STB...............De kérdem én, akkor kivesz meg a boltba????És most jönnek majd a válaszok, hogy az enyém nem......

2011. okt. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert én is a gyámügyet illetve orvost mondtam, és fenn akadt a szemem, mert az eredeti kérdésben, anyuka hüvelyfertőzés elleni, hüvelykúpról beszélt, hogy véletlen felsértette vele a gyerek hüvelyét, mikor nyugtatásképp azt akart neki adni. Hát ne haragudj, de aki hüvelykúpot dugdos "véletlenül" a gyerek hüvelyébe.. És komolyan felmerült, sír a gyerek, normális anya e aki hüvelykúpot dug fel a gyereknek és felsérti?

Utána persze javított, hogy eltévesztette a kúp nevét. És valójában babának való fájdalomcsillapító kúpra gondolt.

De az eredeti nem erről szólt. És arra szóltak az első reakciók.


De egyébként engem is zavar, klasszikus tápszer-anyatej 50 válasz, anyázva a másikat. Ami meg hasznos lenne, vagy nem is érkezik rá válasz vagy alig. De ott meg kicsi a lehetőség a vitára.

2011. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A beteg gyerek meg a ruhavásárlás témát nem keverném ide, mert más téma, de ha már kérdezed, szerintem ennek az az oka, hoyg ruhát venni mindenki szokott, a gyereke meg nem mindenkinek és remélhetőleg nem túl gyakran betegszik meg.

És ilyen okokból szerintem jól van ez így, hogy abban válaszol a többség amihez tényleg ért vagy amiről tényleg van atpasztalata, és nem beszél össze vissza gyerekbetegség témában ha az ő gyerek még sosem volt beteg, és nem hallott nem olvasott rőla semmit.



A fő téma: TV nézés pedig:

Az a véleményem,hoyg nagyon kevesen avvan anyukák, akik tényleg egyáltalán nem engedik tévét nézni a gyereket, és sokan vannak aki kicsit, kicsit ötbbet, vagy nagyon sokat (a mennyiség mindenhol változó).

DE, mivel általános közfelfpgásban az az elfogadott nézet,hoyga TV nézés káros a gyerekre nézve, ezért mionden anyuka igyekszik úgy nyilatkozni a külvilág felé, hoyg "óóóóóóóóó, az én egyerekem nem néz, vagy az én gyerekem csak alig néz, vagy csak egy mesét szokott megnézni szombatonként" - még akkro is ha adott esetben ez egyáltalán nem igaz.


Amíg nem volt gyerekem, elhittem hoyg vannak gyerekek akik SOHA nem néznek tévét. Amióta van gyerekem nem igazán hiszem ezt el, pedig amúg yén is tévénézés ellenző vagyok ám, mértékkel.

De az én lányom is egnéz-egy egy mesét -csak az a nem mindegy hogy mit!!!!! És szerintem ezen van a hangsúly.

Mert nálunk nem az van hogy odaültetem a tv elé és bámulja. Hanem megnéz egy-két interaktív mesét, vagy ismeretterjesztőket (pl a múltkor a folyókról, vulkánokról néztünk filemt), és van egy-két mesénk DVD-n.


Keveset néz tévét, mert kleveset vagyunk ott ahol a tévé van, de azért néz.


Ennyi.

2011. okt. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!