Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mit tennétek a helyemben,...

Ti mit tennétek a helyemben, étkezés kiváltásával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6,5 hónapos, jelenleg így néz ki a napi étkezésünk: reggeli kb. 200 ml tápi, tízórai gyümölcs keksszel vagy gabonapéppel kb. 100 gr, ebéd főzelék hússal kb. 100-120 gr, uzsonna 200 ml tápi, vacsora 230 ml tápi. Egyenlőre tízóraira és ebédre nem eszik többet, de erőltetni nem akarom. Arra gondoltam, hogy estére adnék neki a tápszer helyett tejpépet de cumisüvegből, hogy jobban jóllakjon, mert pár hete megint felkel éjszaka enni és megeszi a teljes adagot a 200 ml tápit. Este még most kizárt hogy kanalasan megegye a tejpépet. Mi a véleményetek, ti mit tennétek? Vagy várjak míg nagyobb adagot eszik tízóraira és ebédre?

2015. júl. 25. 16:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányunk is jóval kevesebbet bírt enni a kanalas ételekből, mint a tápszerből. Amíg ilyen kis adagokat evett, addig nem adtam neki egymás után két kanalas ételt. Tehát én a helyedben a gyümölcs és a főzelék között adnék tápszert. Szerintem teljesen mindegy, hogy egy ilyen pici baba délben, vagy délután 3-kor eszi a főzeléket.

A tejpép semmiképp nem jó estére, az utolsó étkezésre tápszert kell adni, tehát max. uzsonnára adhatnád, de akkor meg 3 szilárd étel lenne egymás után. Egy 6,5 hónapos babának eleve nem kell még 3 étkezést kiváltani.

2015. júl. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én beiktatnék plusz egy étkezést. nagyon kicsi még, semmi baj azzal se ha kel, de akkor már inkább 2 vacsi. tejpépet én nem adnék üvegből, semmi esetre sem, ne alakíts ki egy nagypn rossz szokást.

uzsi után 2 órával kanalas tejpép, majd fürdés, kis játék és lefekvéshez a szokásos tápszer. a vacsit és a reggelit nem váltjuk ki, még ovis korban is marad majd a tej, csak pótoljuk szilárdal.

de nekem az ebéd kiváltása is furcsa, miért nem adsz neki tápszert a szilárd után ha csak még 100ml körül fogad el?

2015. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért kel éjjel, mert nem lakik jól napközben. Nekem már ki volt váltva ilyenkor az uzsonna is, de fiam akkor már rég többet evett. Nagyon kevés ez a mennyiség, próbálj neki utána adni még inkább tápszert. Mennyi idő telik el az étkezések közt?
2015. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A védőnőm mondta, hogy tízóraira és ebédre adjak rendes ételt neki (gyümölcs és főzi). Próbálkoztunk azzal, hogy még fürdetés előtt kanalasat adni neki, de nem fogadja el, mert olyankor már fáradt és nyűgös. 3-4 óránként eszik, mikor hogy indul a nap. Mert van amikor már fent van 5kor, van hogy csak 7 óra körül kel attól függ hogy az éjszaka volt e fent és evett-e.
2015. júl. 25. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!