Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Cukkinit adhatok 5,5 hónapos...

Cukkinit adhatok 5,5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos anyatejes a kislányom. 1 hete kap pár kanál őszibarackot, cukkinit is adhatok neki? Megmondom őszintén van már egy nagyobb gyerekem, de nem emlékszem nagyon, hogyan is csináltam az ételek bevezetését.
2015. aug. 3. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:

itt van, hogy mennyi idősen miket ehet, miket nem

könnyen átlátható táblázat

[link]

2015. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
nem, azt későbbiekben ajánlják. az okát nem tudom, hiszen kobakos, akár csak a tök, tököt meg lehet adni...talán a magvak miatt? fogalmam sincs, de én kivártam vele a 10. hónapot, ha jól tudom onnantól lehet.
2015. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ha meg van kis időd átfutni, itt bővebben le van írva, külön korosztályokra bontva

a cukkini speciel 7 hós kortól javasolt

[link]

2015. aug. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. aug. 3. 15:36
 5/9 anonim ***** válasza:
bocsánat, hogy még írok, de szóval a babaszakácskönyv a déigyümiket hamarabbra hozza, én is javaslom mint kettes, kitolni akár 10 hós korig
2015. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Adhatsz, eljatszik vele szepen :)


Azert en ha meg csak egy ket hete kap oszibarackot, esetleg alma/korte stb-t, akkor meg nem rogton cukkinivel kezdenek, kezdetnek inkabb repa, alma, krumpli pure, aztan ha jol fogadja, akkor lehet tovabbmenni.

2015. aug. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 6 hós korától adtam. A táblázat, amit használtam akkortól javasolta. Semmi gondot nem okozott (pedig elég lassan haladtunk mindennel, mert sok dologtól fájt a pocakja) Mikor adtam a kislányomnak, azért ő már sokkal több mindent evett. Ha 1 hete kap őszibarackot, akkor nem kéne neki még cukkinit adni. Ott van az alma, krumpli, gesztenye.

[link]

2015. aug. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én cukkint az elsők között adtam a fiamnak krumpli után, krumplival összefőzve, de

inkább arra figyeltem minden ételnél, hogy miket evett már előtte.

őszibarack után én sem cukkinivel kezdeném, hanem még a gyümölcsöket alma, almabanán bébiétel stb) és utána a krumpli, krumpli cukkini pár nas eltéréssel.

Nekünk ez így bejött, 5 hósan már evett cukkinit tuti,de 4 hósan kezdte a barackkal, nem 5,5. Szerintem 2 hét múlva már megpróbálnám a helyedben, csak egyen előtte még mást is :)

2015. aug. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, át fogom nézni a linkeket, a könyvet különösen köszönöm! Legutóbb amikor itt járt a Védőnő, kérdezgettem az ételek bevezetéséről, de csak mosolyogva legyintett, hogy csináljam úgy, ahogyan a nagyobb gyerekemnél. Átnéztem a naplóját, de részletesen nem írtam róla, csak hogy éppen mikor miből mennyit kapott, megemlítettem.
2015. aug. 3. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!