Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sok volt ez a gluten egyszerre?

Sok volt ez a gluten egyszerre?

Figyelt kérdés
7 honapos lanyommal ma voltunk dokinal kemeny szeklet miatt, egy hete kezdtuk bevezetni a glutent tartalmazo gaponapelyhet. Egy kiskanallal keztuk, a vegen tegnap mar 1 evokanalnyit kapott a gyumolcsebe. Ma az orvos azt mondta, hogy adhatunk neki rendes adagot (6 evokanal gabonapehely + 120ml viz + 100g gyumolcs). Adtam is neki nemreg, es eves kozben elkezdett sirni, pukizni, es a beleit is hallani lehetett ahogy mukodik. Letettem a kisagyaba es elaludt, pedig elotte egy orat szunyokalt. Kb 3/4-et ette meg a gabonapelyhekbol. Lehetseges, hogy rosszat tettem azzal, hogy hirtelen ennyit adtam neki? Nagyon aggodom most, nehogy allergias legyen ra.
2015. szept. 22. 17:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a gabona rost, és inkább lazít, mint fog..milyen gyümölcsöt kap?
2015. szept. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szilvat, barackot. Egy hete kezdtuk bevezetni a glutent, akkor is voltunk dokinal mert mar akkor elkezdodott ez a cirkusz a kakival, es orvos ajanlatara adtunk ma ennyi glutenes etelt, es kezdtem banni, hogy nem lassacskan adtam neki, mert felek, hogy erzekeny lesz ra...
2015. szept. 22. 17:51
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez inkább a tej érzékenységnél szokott így lenni, de azért jobb volna, ha most legalább pár napra elhagynád a glutént. Soha ne feledd, a te gyerekedet te ismered a legjobban, és az orvos és védőnő által mondott tanácsokat valóban tanácsként, és ne szentírásként vedd.
2015. szept. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyszeri alkalom miatt okozhat ez gondot?
2015. szept. 22. 18:03
 5/12 anonim ***** válasza:

mokkáskanállal kellene bevezetni, azt is csak 2 naponta..



jól leterhelted a gyerek szervezetét az idegen anyaggal

az anyatejnek van némi védelmi szerepe, ezért is fontos a hozzátáplálás mellett

2015. szept. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Gluténterhelés:

Amikor már 30-50g gyümölcsöt eszik a baba, kezdjünk el adni gluténtartalmú ételeket, ...

Gluténtartalmú tejpépet is adhatunk, szintén 2 naponta 1-2 mokkáskanálnyit a gyümölcsbe keverve. Amikor már főzeléket is eszik a gyermek, lehet abba is 1-2 mokkáskanálnyi búzalisztet vagy zab(pehely)lisztet tenni. "

2015. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

tehát az orvos a kemény széklet ellen javasolta a glutént? vagy a gluténtól kemény lett - gondolod - és emiatt mentetek dokihoz?


Én zabot kezdtem el a gluténnal egy időben adni neki, mert kemény volt a kakija, főként az almától (akkor még nem volt barack). Valamint körtét. Mindkettő nagyon jót tett a székletének, szépen helyre tette, ő is 7 hós volt mikor körtét adtam neki, mint lazítót, habár elvileg 8 hótól ajánlják de a védőnő tanácsa ez volt.

Szerintem próbáld ki azt, hogy egy kanál zabpelyhet megfőzöl dupla vízben - 2-3 perc alatt megfő. Ezt darálod le barackal, szilvával, és ezt add neki glutén helyett, ha attól volt, akkor ez szépen rendbe teszi.

2015. szept. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Kemeny szeklet ellen ajanlotta meg hogy kulonben is be kell vezetni. Nem szopik, tapszert kap, elapadt a tejem meg az elejen...
2015. szept. 22. 18:17
 9/12 anonim ***** válasza:
fogadjunk ez is egy minimum 50 feletti doki...
2015. szept. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, akorul van, de engem most leginkabb a tapasztalt anyukak velemenye erdekel, hogy ezzel lehet-e glutenallergiat kapni? Vagy ha visszaallok 1-2 ek./napra akkor azzal "javithatok-e" a dolgon?
2015. szept. 22. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!