Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtál először mézet a...

Mikor adtál először mézet a gyerekednek, milyet és milyen formában?

Figyelt kérdés

2015. szept. 24. 11:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan, mézeskalácsban. Nem én adtam, megtámadta a karácsonyi asztalt :D
2015. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akácmézet kenyérre kenve 13 hónaposnak már odaadnátok? Vagy inkább a vegyes virágot? Gondolom jobb az akác.
2015. szept. 24. 11:55
 3/14 anonim ***** válasza:
11 hónapos volt, mézeskalácsban karácsonykor.
2015. szept. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mézet egy éves korig nem ajánlják.
2015. szept. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Hökezeletlen mézet 2 éves korig nem ajánlott. Hökezelve lehet adni amikor már cukrot is adsz neki. A méz ugyan olyan cukor mint a többi, vagy is azzal is csinyán kell bánni.


Hökezeletlenül pl mézeskenyér inkább csak 2 éves kor felett. Lehet a mézben egy baktérium ami toxikus anyagot termel, ez egy fulladást idézhet elö a gyereknél. Egy nagyobb gyerek 2 év feletti, már letudja ezt bontani, és a méreg anyag is elenyészö a testéhez képest, de 2 év alatt még veszélyes lehet.

Hökezelve a baktérium elpusztul, így pl forró teába, vagy sütibe lehet.

2015. szept. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor mézeskalácsban már adhatom, de még kenyérre kenve nem.
2015. szept. 24. 12:28
 7/14 anonim ***** válasza:
45%
12 hónaposan volt először beteg, a szülinapján kapta el egy óvodás rokon gyerektől. Az orvosuk mondta hogy sok sok mézet adjak a teába neki, hőkezelés nélkül mivel akkor már minden jò kitűnik belőle. Azért a mézet ne hasonlitsuk a cukorhoz, akkor gyümölcsöt se egyen a gyerek mert abba is van cukor. Nem ez a mai társadalom legnagyobb ellensége, inkább a permetes műtrágyás zöldség, meg a szteroidos- antibiotikumos húsok. Érdekes hogy ezektől sokkal kevesebben féltik a gyereküket, pedig kéne!
2015. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Nem ajánlatos elkapatni, amikor kakaót kezdett inni tettem bele mézet a holland kakaópor mellé
2015. szept. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 bensdorp ***** válasza:

#7 Hidd el, sokkalta veszélyesebb a mézbeli botulizmus toxin okozta, kis eséllyel kezelhető légzésbénulás, mint a kis mennyiségű kortikoszteroiddal/antibiotikummal, de még a különféle permetszer-maradványokkal való terhelés is - ezek az ételekben igen ritka esetben és legfeljebb enyhe, könnyebben kezelhető mellékhatásokat tudnak okozni.


egy gyógyszerész

2015. szept. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Nekünk, vagyis Anyukámnak az egyik ortopédiai professzor nő (az én orvosom) ajánlotta, mert az öcsém nagyon sírós baba volt. Azt mondta, h mártsa bele a cumit a mézbe, megnyugtatja a babát. Az én fiamnak szinte kezdetektől adtuk, ha nyűgös volt, semmi baja. :)
2015. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!