Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyit kellene innia egy 7,5...

Mennyit kellene innia egy 7,5 hónapos babának?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos korában kezdtük a hozzátáplálást, de még mindig nem eszik nagy mennyiséget. Van, hogy csak napi 2-3 kanállal sikerül megennie. Azóta próbálom vízzel is itatni. Kezdetben cumisüvegből, de csak rágta, ami víz belefolyt a szájába kiköpte. Kiskanállal is ugyanez. Most a csőröspoharat is csak rágja. Ha nyel is, akkor is ált. félrenyel. Amúgy még szopizik, azzal nincs probléma.
2015. okt. 30. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az vált be, hogy kb fél éves korában a kezébe adtam a vizes cumisüveget. Eleinte elejtette, magára ejtette, kifolyt a víz, stb, aztán belejött.

Direkt itatni már nem is lehet, a cumisüveg elérhető helyen van és önkiszolgáló üzemmódban iszik. Mi csak arra figyelünk, hogy mindig újratöltsük és cserélgessük az üveget.


De a folyadékigény is nagyon eltérő, már gyerekeknél is. Van, aki egy évesen megiszik egy liter vizet, míg más napi 2 decivel is remekül elvan.

2015. okt. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen az anyatej fedezi a folyadékszükségletét.
2015. okt. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Annyit igyon amennyit szívesen elfogad, de kínáld meg mindig. Igaz mi tápszeresek vagyunk, így nem volt gond a cumisüveggel, de már pici kora óta adtam neki vizet így most nincs gond az ivással sem. 1-2 hete adok neki teát is, addig csak vizet ivott a tápszer mellett, most 10 hónapos. Azért érdemes próbálni hozzászoktatni, mert utána lehet, hogy nehezebben fogadja majd el a vizet és ha már nem tudod szoptatni akkor lehet kevés lesz neki a folyadék. Én odaadom neki a cumisüveget és annyit iszik amennyit szeretne. VAn amikor többet van amikor pár korty és kiveszi a szájából.
2015. okt. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kettes hozzászóló. Már akinek anyatejes a babája, vagy van teje. Nekem 7,5 hónaposan szokott le egyik napról a másikra, szóval pótolni kellett vmivel, mert tápszert nem volt hajlandó elfogadni, se cumisüveget.

Babafüggő a mennyiség. Én eleinte óránként adtam az itatópoharat a szájához, aztán ha nem akart inni, akkor ellökte a kezem. Félrenyel az elején, de bele fog szokni, ne aggódj. :)

2015. nov. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!