Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 éves babának már adható...

1 éves babának már adható sertéspörkölt? Kicsi szafttal, húsival, krumplival.

Figyelt kérdés
A rendes magyaros pörköltre gondolok,paradicsommal,paprikával,hagymával. Persze csak kicsit fűszerezve.
2015. nov. 1. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mennyire sok benne a zsiradék. Mert az elég szépen meg tudja hajtani a gyereket.


Pörköltet én inkább több hagymával csinálom és nagyon kevés olajjal, az állaga a hagyma levétől ugyanolyan lesz. Ha a gyerek kapja, akkor borsot nem teszek bele (felnőttek tányéron borsoznak maguknak), sót kevesebbet, az szintén könnyen pótolható tányéron.

Csípős se kerül bele.


Szóval sok múlik az elkészítés módján. Ha nem tocsog a zsiradékban, akkor kaphat - feltéve, ha előtte már minden összetevővel találkozott.

2015. nov. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én már adogattam neki ennyi idősen, de úgy, hogy amikor már kábé kész volt a pöri, akkor kivettem neki előre 1-2 napra, és csak utána tettem bele a borsot, meg a tejfölt.

Így ő egy "light" verziót kapott, hagymával, sóval, de bors nélkül (tejfölt ugyan eszik már, de gondoltam így tovább friss marad amit kiszedtem neki)

2015. nov. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám már korábban is kapott. Mondjuk nem szándékosan főztem neki, egyszerűen csak az én ebédemből volt hajlandó enni, és abból is a husit csipegette. Alapvetően nem főzök sem zsírosan, sem fűszeresen, így semmi baja nem lett tőle.
2015. nov. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az volt ma az ebéd és adtam is neki belőle. Ízlett neki nagyon,de így elsőre csak keveset adtam neki ha nem lesz gond legközelebb már kap egy rendes adagot is. Kevés olajjal csináltam sok hagymával én is. Pirospaprika is csak egy kicsi volt benne épp hogy legyen valami színe, bors is csak kicsi ( az amúgy van az üvegesekbe is). Szóval lightos volt nagyon.
2015. nov. 1. 13:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én 9 hónaposom azt eszi, amit mi (igaz, hogy könnyebb ételeket főzök miatta tej- és tojásmentesen). Persze, hogy ehet pörköltet egy 1 éves kisgyermek!
2015. nov. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!