Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy néz ki a 10 hònapos...

Hogy néz ki a 10 hònapos babatok napi étkezése?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra h mikor mit eszik-konkrét ételek. És mennyire darabosan?

Pont ma 10 hònapos a kisfiam és napi 5*eszik. Reggel 210 tapszer utana falatozik velem is reggelinel. 11-dél körül ebéd amibe mindig van vmi hus krumplival repaval edeskruplival tökkel borsoval brokkolival karfiollal feherrepaval zöldbabbal spenottal rizzsel,majat,halat is eszik. Persze ezekböl valogarok nem mindet kapja egyszerre. Ez eleg igy? Mit lehet meg adni ebedre? Utana 3 körul gyumölcs 6 körul vmi tejpepes dolog es este 250ml tapszer.most kezdtunk el darabosabban ennni ami azt jelenti h nem pepsitek turmixal hanem villaval töröm össze.

Erdekelne h nalatok h nez ki egy nap :)


2015. nov. 19. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Reggel:táp 240 ml

Tízórai:gyümi,babapiskóta de nem mindig kér tízórait

Ebéd:Nálunk is olyasmi volt amiket írtál,ill. már lassan elkezdheted kostoltatni vele a ti ételeiteket. 1 éves kora óta azt eszi a lányom mint mi.

Uzsi:tejpép,natúr joghurt+babakeksz+gyümi,kenyérbél esetleg

Vacsi:táp 240 ml

Ekkor már én is villával törtem nem turmixoltam az ételeit.

2015. nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én 10 hónapos kislányom anyatejes, úgyhogy éjjel még ébred szopizni. Ezek után kora reggel, 6 körül van még egy szopi, és utána már a nappali étkezések.

Fél 9 körül reggeli közösen a bátyussal és velem: kenyeret, jó minőségű sonkát és paradicsomot vagy uborkát eszik.

Tízórai: banán vagy alma vagy másfajta gyümölcs.

Ebéd 1 körül szintén együtt a fiammal: abszolút azt eszi a kislányom, amit mi. Pl. A mai ebéd zöldségleves volt, meggyszósz natúr hússal és krumplival.

Ezután jön a nagyalvás. Ébredés után szopizik.

Uzsonna: 5 körül szintén gyümölcs vagy valami kekszféle, esetleg tejpép, de a pépeket már nem igazán fogadja el.

Vacsora: 8 körül hasonló a reggelihez. Aztán alvás.

Ő hihetetlen ügyesen rág, semmit nem pépesítek Neki.

Habzsolja a húslevest, paprikás krumplit, resztelt májat, a zöldséges ételeket, szereti a főzelékeket. Mimdent megeszik, amit főzök. A fiam is ily3n volt. Szerencsém van Velük. ☺

2015. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!