Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 6 hónapos baba étkezése/hozzát...

6 hónapos baba étkezése/hozzátáplálása?

Figyelt kérdés

Hány étkezést váltottatok ki mással?

Mivel?

Mekkora mennyiségben?

És te főzöd vagy konzerv?


2015. ápr. 30. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

én főzök neki mindent, illetve Sinlacot írt neki a doki (növényi pép) mert kicsit lassú a gyarapodása.


Először a délelőtt 10 órai étkezést váltottuk ki, gyümölcsel..első 3-4 nap csak a levét 1-1 kanálkával, míg kóstoltatjuk az egyes hozzá valókat (külön külön mindet legalább 3-4 napig!!) Aztán amikor már 4-4-4 napot kóstolta a krumplit, az almát és a répát, akkor elkezdtem összekeverni ezeket neki, és akkor már nagyobb mennyiségeket, úgy 50-60 mlnyit is megevett belőle (utána cicizett).

Ez így ment 3 hétig, aztán 3 hét után felvittem neki az adagját 50 miliről 110 milire, és már nem adtam neki cicit. Nem hiányzott neki, el volt vele délig.

Aztán ugyanez a metódus jött a déli étkezéssel, csak ott már egyből 50-60 milit kapott mert itt ugye már nem kellett kóstoltatni a hozzávalókat, és 2 hét alatt fokozatosan emeltem az adagot...2 hét alatt ebédre is megette a 120 milit....ez volt ugye durván a hozzátáplálás hatodik hete. Ekkor reggelről elvettem a zöldséget, és zöldséget már csak ebédre kapott, míg reggelire gyümölcsöt, amibe belereszelgettem egy kis keksznek a sarkát, a glutén miatt...ezt is 3-4 napig így kóstolgatta, aztán elkezdtem a keksz adagot is megemelni, tehát ma már megeszik reggelire durván 150 mili gyümölcsöt egy darab kekszel.

Ebédre a hússal bővült a repertoár..

Úgy a hozzátáplálás 8. hetébe váltottam ki a vacsorát (18.00), általában a reggeliről megmaradt gyümölcsét keverem ki Sinlaccal, ez a vacsora neki. Aztán jöttek a tejtermékek, jelenleg 1-1 kanálnyit szoktam tenni a kekszes gyümölcsös cuccba joghurtot, meg néha a zöldségpürébe egy kis sajtot belereszelek

Délután 16.00-kor szopizik, jó ideje ezt nem váltom ki, mert arra várok hogy végre legyen foga, és a zöldségen, gyümölcsön túl ehessen kenyeret is pl...9 hónapos most amúgy. Reggel és este elalvás előtt még szopizik.

2015. ápr. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

mi most 7 hosak vagyunk,de nagyjabol 6 hosan is ilyen volt a taplalkozasi napirendunk:

-reggel:tapszer

-10 orai:gyumolcs,vagy konzerves vagy en keszitettem.(mostmar egy kis kekszel)

-ebed:valamilyen fozelek,altalaban konzerves mert azt az allaga miatt jobban szereti.Amit en csinalok nem annyira darabmentes.1 heten legalabb 5-szor husosan.

-deli alvas utan tapszer.

-keso delutan tejberizspep.

-elalvas elott tapszer.

2015. ápr. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!