Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ez most így akkora gáz, hogy...

Ez most így akkora gáz, hogy nem azt eszi már amit mi?

Figyelt kérdés

Másfél éves a babánk, tejfehérje allergiás volt.

Már eszik egy ideje joghurtot, túrót, sajtot, de azért ha olyasmit főzök amibe tehéntej kell, vagy pl. tocsog a tejfölben, akkor neki külön szoktam főzni. Anyósom ezen teljesen kiakadt, hogy egy ekkora gyereknek már minek...

Amikor nem ilyen étel van, akkor egyébként ugyan azt eszi amit mi.

Tényleg rosszul csinálom, és már ezekből is adnom kellene?


2015. dec. 21. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

rengeteg felnőtt étel egészségtelen a kicsiknek

(pl ami olajban készült, vagy fűszeres, aromás, ízfokozós, de linkelhetem mik a tiltott dolgok 2éves korig)

szóval szerintem még a bölcsödei menü is megbízhatóbb, mint sok helyen a szülők étkezése

2015. dec. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Ezt most nem igazán értem. Adsz a gyereknek tejterméket, kivéve ha ti is azt ebédeltek, mert akkor dafke mást adsz? Szerintem igen, rosszul csinálod.
2015. dec. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2-es, tudod a tejtermékek bevezetésének van egy bizonyos sorrendje. Először a savanyított tejtermékeket lehet adni a babáknak, a joghurtot, a sajtot, majd a túrót, tejfölt. A sima tehéntejet legutoljára. Mi vsak egy éves kor után vezettük be, mert tejfehérje allergiás volt, azoknál a tejtermékeknél tartunk, amiket leírtam. Így ha nem ezeket, hanem tejfölt, tejet tartalmazó ételt főzök, akkor nem adok a gyereknek. Értelmezd már amit írtam légyszíves.

Igen, hülye vagyok, és teletömöm tejtermékkel, amikor azt főzök magunknak is, akkor dafke nem adok. Pont ezt írtam.

2015. dec. 21. 12:51
 4/7 anonim ***** válasza:
36%
A tejtermékekben nincs tejfehérje? Vagy azokat hogyhogy eheti? Nem értek az ilyen típusú allergiához, azért kérdezem csak.
2015. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A 4-esnek írom: általában kinövik a tejfehérje allergiát egy idő után a gyerekek, 1 éves kor után meg szokták próbálni bevezetni a tejtermékeket fokozatosan, ahogy a kérdező írja először a savanyított tejtermékekkel.

Nekem is tejfehérje allergiás volt a babám, nálunk is így volt.

Szerintem jól csinálod, fokozatosság kell, sima tehéntejet én még egy jó darabig nem adtam. A tejfölt viszont már megpróbálhatnád.

2015. dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1.5 éves volt a fiam, mikor kiderult tejfehérje allergiás. tejfolt, joghurtot, turot,- lényegében mindent ehet, kivéve a tejet. mi egyébként kb. 1 3 honapos korátol hagytuk abba a tápszert és kapott rendes tejet, napi kétszer. na most vissza kellett állni a tápszerre, mert a tejtol folyamatosan hasmenése volt és gombás volt a kis feneke (ezáltal ugye a szája is, gyomra is, 2hétig kellett valami borzalmas gyogyszert adni neki, jaés az orvosok 3 honap után jottek rá, hogy tejfehérje allergiája van)

szerintem jo ugy, ahogyan csinálod, aki azt irja, hogy -hulyeség, nem jo stb. az szerencsés, mert ugy látszik nem tudja milyen a tejfehérje allergia.

2015. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anyósod nem ért hozzá, egészséges gyerekekhez szokott.

Magyarázd el neki, vagy mutass cikket, vagy beszélj az orvosával. A véleményével meg ne törődj, mert nem ő lesz rosszul, hanem a gyereked.

2015. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!